Ensi huhtikuussa olisi tarkoitus lähteä kaveriporukalla otsikon kohteeseen ja nyt olisi hieman kysyttävää muutamasta asiasta. Ensinäkin, matkayhtiöistä fiksuimmilta hinnan ja tarjonnan kannalta vaikuttivat Finnmatkat ja Tjäreborg. Pitkällisen perehtymisen jälkeen parhailta majoituskohteilta vaikuttivat Finnmatkojen Las Olas -hotelli ja Tjäreborgin Walhalla-bungalow. Onko jollain kokemusta näistä paikoista? Hyviä ja huonoja puolia?
Toinen asia, josta kysyttävää, on saaren hintataso. Paljon maksaa esim. syöminen ravintolassa tai drinkki baarissa? Riittääkö aurinkoa Kanarialla jo huhtikuussa?
Playa del Ingles
4
724
Vastaukset
- pdi
sanikkaa riittää ja hintataso sama kuin suomessa....kevyt safka 5-8eukkoo raskas dinner sapuskoilla 12-20eukkoo...drinkit 3-4eukkoo, mutta viinaa on lasissa puoleen väliin ja limsaa puolet ; ) kohtalaisen hyvän bailumestan ootte varanneet...inglesin ainoa huono puoli on se, kun tuulee niin silloin sen tuntee....mutta sopivassa tuiterisa et edes huomaa...
joltain oon huhuna kuullut kehuja siitä walhallasta...toisesta en oo kuullutkaan...mut hei ettehän te sitä lomaa siellä hotellissa vietä, joten ei kai sillä nyt niin kauheaa väliä ole...naiset,aurinko ja viina...mitä vielä?
ja jos ette oo vielä päättänyt kohdetta 100prossan varmuudella...kovempaa bailausta tuut löytämään playa americasista ...hellettä piisaa myös siellä : )
mut lisää infoo voit löytää matkalaukun sivuilta...jossain tuolla sonera.netistä ne löytää..siellä om pätevää väkeä hoh hoijaa...mitä sont** pakko mennä goijaamaan... - mmono
Majapaikasta riippuu kumpaa haet rauhallisempaa silloin bungalow. Onhan se maatasolla ja vehreä ympäristö. Kummassakaan ei ole valittamista se on vain kummassa tykkää asua. Inglesissä on parempi hiekkaranta ja Las palmas lähellä. Menomestoja mielestäni on inglesissä enempi. Hinnat todella suomen tasoa paitsi alkoholi ja tupakka.
- Kulinaristi
Viinien edullisuus pudottaa ruokailun hintaa verrattuna koti-Suomeen. Täältä ei oikein mistään saa laadukasta päivällistä kahdelle alle 100 €:lla, mutta kanarialla kyllä!
- mmono
Kulinaristi kirjoitti:
Viinien edullisuus pudottaa ruokailun hintaa verrattuna koti-Suomeen. Täältä ei oikein mistään saa laadukasta päivällistä kahdelle alle 100 €:lla, mutta kanarialla kyllä!
Kylläpä sulla on varaa päivällinen kahdelle 100€ huh. Vaikkakin Suomessa on viinin kera kalliimpi kuin kanarialla siitä olen samaa mieltä. Mutta mitähän mahtaa sisältää tämä päivälinen kahdelle= 100€. Haluan tietää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107133
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h955204Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1143463Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333372Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352504Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191846Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961481Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411431Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311336- 481094