Pelasin paffilla pokeria nolimiittiä 10$ pöydässä. Sain kurkoparin isoon sokeapanokseen ja viisi muuta pelaaja maksoi blindin ja minäkin vaan sökötin koska en halunnut muiden pelaajien luovuttavan. Floppiin tuli A, 8, 9. ja päätin sököttää että voittaisin enemmän rahaa. Joku pelaaja korotti 0,50$ ja kaksi pelaaja maksoi sen, minä myös. Seuraava kortti oli 9 ja sökötin taas. Korottaja korotti 2$ johon muut luovutti mutta minä korotin loput merkit. Vastustaja näytti A ja 9 enkä saanut kolmatta kuningasta ja sinne meni taas kelpo potti.
Miten tuollaisista tilanteista voi voittaa. Kun tuntuu että en voita ikinään millään isoilla pareilla. Jos minulla on vaikka ässäpari ja maksan itseni mukaan pottiin niin sitten joku vastustajista saa kahdet parit, suoran tai värin.
Mitä teen väärin? Voisiko joku auttaa minua. Olen pelannut n. kaksi viikkoa ja mielestäni pelaan ihan hyvin mutta se ei näköjään riitä.
internet pokeri on huijausta
4
581
Vastaukset
- sökösökösökö
Tais olla aikamoinen provo... mut aloittelijoille ohjeeks että älkää koskaan sököttäkö hyvillä korteilla....
- pelaa
siinähän näät että nettipokeri on huijausta älä pelaa menetät vaan rahasi.yhdet ja samat jätkät voittaa.jos ne haluavat rahasi pois et voita 3.ässälläkään joku saa suoran. tai jos satut voittamaan seuraavana päivänä varmaan häviät voittamasi summan.se houkuttelee mukaan hyvillä pohja korttiloila.ei kun hyvää kesän odotusta. ÄLÄ PELAA
- kekekeijo
KOROTA!! PELAA AGRRESSIIVISEMMIN!! ÄLÄ PÄÄSTÄ HALVALLA PELAAJIA MUKAAN POTTIIN MUUTEN KÄY JUST NÄIN! MEE OSTAA JOKU POKERIKIRJA JOS HALUUT OPPIA!
"mielestäni pelaan ihan hyvin mutta se ei näköjään riitä. " :D:D Jos siinä potissa oli 5 muuta pelaajaa, sun kuninkailla on enää joku 20-25% mahdollisuus voittaa (75% mahdollisuus, 3/4 hävitä)
Mielummin korotat ennen floppia KK'n vaikka 5x blindin verran ja saat yhden maksajan joka sitten luovuttaa, kun yrität houkutella pelaajia pottiin.
Muutenkin jos väki rereissuilee ja huomaat että ässä on tullut flopilla, mene vittuun siitä potista KK'lla. Opit kyllä varmaan joskus foldaamaan ihan minkä vaan käden, AA'kin on korteista riippuen ihan helposti foldattava käsi (jos pelissä on esim 4 sydäntä, 2 meni all in eikä sulla väriä, heitä helvettiin se AA!)
Jos hait kolmosia, laskeppas siitä että sun mahdollisuus saada trips flopilla on 12.5%. Eli 87.5% jaoista sitä kolmatta kuningasta (saati neljättä ei koskaan tule näkymään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2076619Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p2844538"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1423595Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1123414Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m673405Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492876Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2582570Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.752427- 252366
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk1011941