Oh my god! Katsoiko kukaan äsken Haamutiimiä? Kummitus saatu nauhalle!! Mitäs skepulat siihen sanoo? Ja se meedion kuvaaminen lämpökameralla oli kans aika rankka juttu. Näky kuinka ihmisestä kulkeutuu energiaa meedion aivoihin tai johonkin..!
TAPS rules.
Hui Hui Hui
8
1131
Vastaukset
- ...
Video oli youtubessa jo aiemmin ja tällä palstallakin.
- Eelu09
Kun olin silloin illastamassa eräässä tilaisuudessa... Oliko se tosiaan noin kauhea? Hyvä etten katsonut...
- Eelu09
Se youtube linkki...? Jos nyt kuitenkin katsois... En mä tiedä.
- eräs n
http://www.youtube.com/watch?v=gistqdCjGvw
Ei ole minusta ainakaan pelottava, ainakaan hirveän. :) - Eelu09
eräs n kirjoitti:
http://www.youtube.com/watch?v=gistqdCjGvw
Ei ole minusta ainakaan pelottava, ainakaan hirveän. :)Eipä ollut kovin kummoinen :)
- valoshow
Hurjaa
Vaikka tiesinkin mitä siinä tulee näkymään niin nosti se silti niskakarvat pystyyn...huh, musta tuo kyllä aika kiistattomasti todisti henkien olemassaoloa. Yksi mielenkiintoinen epäkohta siinä jaksossa kuitenkin oli, en tiedä huomasiko muut.
-Hotelli oli rakennettu 1880, ja kuvatulla haamulla oli tutkijoiden mukaan sisällissodan aikainen uniformu...sisällissota loppui kumminkin jo 1865. Toisaalta ohjelman alkupäässä puhuttiin ruumishuoneen vartijasta joka *aiheutti harmeja* Eikö siis voisi olettaa että kummitus todellisuudessa oli tuo vartija sieltä huijauksen ajoilta eli 1930-luvulta.- havainto,
enpä itse pannut tätä merkille. Kyllä kummajaisen on täytynyt olla vartija, ellei sitten käsitetä niin, että sisällissodan soturi on parikymmentä vuotta sodan päättymisen jälkeen majoittunut hotelliin ,ehkä kuollut sinne, ja jäänyt kummittelemaan. Ei voinut olla syöpäsairaalan potilas silloin, koska talo toimi sairaalana vasta 1930 (?) aikoihin. Tai sitten mahdollisesti soturi on kaatunut sisällissodassa, etsinyt parikymmentä vuotta sopivaa kummitteluympäristöä ja mieltynyt sitten hotelliin. Tai sitten... no, jatkakoon joku muu!
- Sinänsä
Että eikös tuo ole aika kiistaton todiste paranormaalista toiminnasta, haamujen olemassa olosta, mutta julkisuutta se video ei ole saanut jostain syystä..?
Luulisi kyllä, että se olisi kymmenen uutisten pääaihe sillä oikean haamun näkyminen videolla ei ole mikään ihan pikku juttu! Todiste siitä että ihmisen tajunta ei kuole ruumiin mukana vaan kuoleman jälkeenkin on jotain.. Ehkä isoin uutispommi ihmisen historian aikana!
Mutta silti tämä kyseinen video pyörii vain TAPSin sivuilla ja youtubessa..
Erikoista.
Aamen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242203Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352112Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161835Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601516Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341415Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5641202Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501015Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse351952Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949