Olen käynyt parilla lääkärillä korvaoireiden takia ja toinen epäili menierin tautia, mutta toinen ei. Oireet ovat jatkuva humina, kuulon alentuma ja paineen tunne korvassa, jotka vaikuttaisivat Menierille, mutta huimausta ja pahoinvointia ei ole.
Mutta sen olen huomannut, että korvaoireet pahenee, kun on meluisassa paikassa ja taas aivan hiljaisessa tilassa oireet ovat aika lieviä. Onkohan kellään jolla on menier samanlaista kokemusta tai sitten nämä oireet tulee jostain muusta, välikorva jokatapauksessa näyttää terveelle, ei siis ole tulehdusta.
Onkohan Menieriä
1
544
Vastaukset
- Todettu Menieri
Menieriä ei yleensä todeta yhdellä tai kahdellakaan kerralla.Nuo oireet minullakin oli,huimausta ei ollut kuin kerran,se oli kuitenkin raju ja oksennuksen kanssa.Kolmessa vuodessa kuulo alentui paljon,mutta nyt pärjään kuulokojeen kanssa jotenkuten.Toivottavasti sinulla on toinen korva kunnossa.Suolaton tai vähäsuolainen ruokavalio on yksi hoitokeino, mikä ei ole ainakaan haitaksi kenellekään.Minulla ei ole ollut huimausta sen jälkeen.Huimaus on sen taudin pahimpia oireita,on tehty jonkinlaisia kyselyjä potilailta.Lääkäriin vain uudelleen,kyllä se lopulta selviää.Lykkyä tykö!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli379291"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn323841Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi812419Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1262396Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.392034Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on251935Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait151590Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.321411- 711247
Esko ja Martina viettävät joulua
Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen1711038
