Kone "täynnä".

Nainen pulassa

Tulostimen asennuksen kanssa kävi kämmi, sitä setviessä eri help deskien kanssa koko kone "täyttyi" jostain paskasta. Aivan tolkuttoman hidas, USB ei enää toimi edes kameran osalta. Ei suostu lataamaan uudestaan sen ohjelmaa vaikka vanha on poistettu. Scan disk ei onnistu, levyn eheyttämisestä tai pinnan tarkistuksesta puhumattakaan. Mikään mikä vaati enemmän kuin yksinkertaisen sivun lataamisen ei toimi. Huomasin että aamusta sivut latautui vähän paremmin, iltasella kangertee jo kirjoituskin! Kirjaimet tulee pienellä viiveellä nytkin ajoittain.
Myöskään real player ei toimi. Kone ei myöskään suosiolla sulkeudu, aina joku ohjelma pitää ensin lopettaa, vaikkei mitään ole käynnissä näkyvästi.
Onko muuta tehtävissä kuin re startata kone??Koneessa ei ole polttavaa CD asemaa, joten kait sitten menetän suosikit, biisit, valkokuvat, kaiken ;-((

3

509

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hitaus

      Kerro mikä käyttöjärjestelmä koneessasi on?
      Käyttöjärjestelmästäsi riippuen on mahdollista tehdä Korjaus asennus, jolloin aivan kaikki teitosi säilyvät ennallaan, vain ainoastaan käyttöjärjestelmäsi asentuu uudestaan.

      • Nainen

        Järjestelmän palautustakin on yritetty, ei palaudu näistä häsläyksistä yli.
        Johtunee siitä kun kameran ohjelma on poistunut ja sitä ei ole enää koneella josta sen palauttaisi? Palatus tökkää siihen, luulisin.


      • hitaus
        Nainen kirjoitti:

        Järjestelmän palautustakin on yritetty, ei palaudu näistä häsläyksistä yli.
        Johtunee siitä kun kameran ohjelma on poistunut ja sitä ei ole enää koneella josta sen palauttaisi? Palatus tökkää siihen, luulisin.

        En tarkoita palautustoimintoa, vaan tarkoitan nimeomaan koko käyttöjärjestelmäsi KORJAUS Asennusta!

        Me:ssä sen voit tehdä näin:
        >Resurssienhallinta
        >Oma tietokone
        >C:
        >Options
        >Cabs, siellä on jompikumpi (versiosta riippuen): Set Up.exe tai Asenna.exe-tiedostot
        klikkaa tiedostoa, niin aloittaa KORJAUS-Asennuksen ja kaikki tietosi ja asetuksesi säilyvät ennallaan.
        (Korjaus asennus kestää noin 30-45min.)

        Kerro auttoiko?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      651
      8000
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      467
      2289
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2203
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1779
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      27
      1270
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1243
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1169
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      850
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      59
      821
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      756
    Aihe