Mun nöffini ruvennu ulvomaan :( harrastaa sitä rivitaloalueella n.04 alkaen...siihen asti nukkuu kiltisti mutta sitten alkaa ulvominen. Onko lähistön nartut kiimassa vai mistä johtuu? ei oo tehny aikasemmin..nyt ehkä viikon verran. Mikä avuksi ennenku saadaan häätö kämpästä? sitruunapanta? vai mikä?
ulvoo :(
Laura
2649
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mun 9 vuotias uros on ulvonnut nyt 2 viikkoa. Se on
todellakin hermoille käypää.Mulla on ollut newfoundlandinkoiria yli 20 v ja se on kyllä se kiimainen narttu mikä saa ne ulvomaan. Työkaverit
lohduttavat että kyllä se ohi menee. Eipä paljon naurata, kun töissäkin jaksais olla. Mutta mulla
onneks ei naapurit valita kun asutaan sen verran syrjässä. Kuulin just perheestäö jotka saivat häädön koirien ulvomisen takia.
Mulla itsellänikin on 6-v nöffi uros..
se ulvoo kans ja tosi kovaa...
paras tapa on se että olet sen kanssa ja käyt paljon lenkillä.. meidän koira lopetti sen kuukaudeksi mutta sitten se jatkoi taas sitä..
toinen vaihtoehto on narttujen juoksuaika..