miksi oikeesti kaikki lesbot asuu helsingissä? niillä on helppoo, kun on kaikenmaailman homoravintolat jne. pitäs varmaan muuttaa sinne jos joskus maailmassa meinaisi löytää jonkun... en ole katkera mutta kuitenkin.:) pakko vaan vuodattaa.
moikka
karjalainentyttö
7589
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
että,kyllä se kaukosuhdekkin kannattaa aloittaa,jos tuntuu natsaavan... ja sitten vasta harkitsee sitä muuttoa.... ;)
karjalastahan miekii oon :)
löytyhän täältä sit toinenki:D asutko nykyää muual sitte vai kenties kokemusta kaukosuhteesta kun kerra suosittelit sitä?:D
että,kokemusta on ja ihan vielä myönteistä sellaista ja asustelen vielä,huom! vielä kotikonnuilla ;)
päin suomee sitä ollaa karkaamas?:D
että,tuli haukattuu maukasta etelän hetelmää,että koukkuun jäin ;)
voidaan tuota asiaa tuumata, Karjalan likkoi alkujaan minäkin ja maailma vienyt minne lie.
Kovasti minäkin mietin miksi etenkin Etelä.karjala oli nuoruudessani niiin hiljainen paikka, ei mitään missään. Nyt vanhempana vihkiytyneenä lesbomaailmaa ja nähneenä, ei kyllä paljoakaan menetä vaikkei tiedä tai tunne hesan tapoja. Mukava käydä kylläkin mutta ei muuten.
Nallessa on vakiporukka, hmmhh. DTM.t ja kaisikset koluttua muutamaan kertaan, et kyllä paljoakaan menetä. Hesassa meno on erilaista ja jos ei tuttuja niin tuntee olonsa ulkopuoliseksi, ellei sitten satu muita *tuttuja* löytymään vaikkapa puhetavan perusteella.
Alkoholi ja mustasukkaisuus saa uusia ulottuvuuksia, kannattaa pitää siitä murusta kiinni, monet ovat niin parkkiintuneita että riista on aina riistaa. Olen nähnyt kuinka eräästä ravintolasta asiakas lähti niska/perse otteella kaaressa ulos ravintolasta. Meno on ison kaupungin menoa, mutta toki ehdottomasti kannattaa käydä.
Pride on yksi tapahtuma missä mielestäni mukava ilmapiiri ja tapahtuma, viime kesänä olin itse puistotapahtumassa ja mukava oli olla omien keskuudessa, ja istuskella ja nauttia kesästä.
Mietin joskus itsekin kun tuntui elämä yksinäiseltä, mutta kuitenkin vanhempana nyt totean että jos on oman kultansa saanut ja löytänyt niin kaikki on jo saavutettu, ei se hesan porukka ole sen kummempaa, monesti törmää niihin piiri juttuihin ja tarkkana on oltava kenen kanssa puheisiin tai mitä sitten tekeekin, niin skarppina kannataa olla.
Parhaimmat ihmiset löytyvät jostain muualta kuin alkoholisoituneista ja parkkiintuneista lesboista,joita pörrää paikat täynnään ja ei pahalla sanottu.
oma maa mansikka muu maa mustikka.
kun liityt KEPUn jäseneksi.