Nainen viimeistään viisikymppisenä huokailee, että sexsi kuluu nuorille. Älä ukkopaha aina tyrkytä.. Ennen kiihkeämpikin nainen!
nainen
18
901
Vastaukset
- sitten,,,
ei kait tuo mikään kumma ole.
- kauheesti!
Pitänyt tajuta, että tämän itsestään selvyyden kaikki jo tietää.
- , vain niin,
kiitos tietoiskusta!
- sanoo_suttura*
Pitäiskö tuohon uskoa? :)
- Nimetön
Ei pitäs uskoo missään nimessä! :-)
- O-Orvokki
ja asioista tietämätön kertoo kokemuksen syvällä rintaäänellä asioista, joista ei oikeasti taida paljon tietää.
Hyvä kumppani ja huomaavainen rakastaja saa terveen vaimonsa/naisensa innostumaan vaikka mistä, jos viitsisi nähdä vähän vaivaa ja yrittäisi perehtyä naisen sielunelämään. Naisilla asiat käynnistyvät korvien välistä ja sieltä kutitellen voisivat yhteiset leikit jatkua vaikka lopun elämää, jos suhde on muutoin kunnossa ja hellä, lämmin läheisyys on säilynyt/löytynyt. Naisille tulee äärimmäisen harvoin fyysisiä esteitä sillä alueella. Tarve voi kyllä laantua niin, ettei enää viitsi leikkiä ollenkaan, jos mies on itsekkäästi aina vaan kiinnostunut omasta hyvästään eikä ole vielä tässäkään iässä oppinut kuuntelemaan herkällä korvalla naisensa toiveita ja odotuksia - puhumattakaan niihin vastaamisesta.
Niin makaa kuin petaa, on vanha sananlasku, joka tosiaan pätee tässä(kin) asiassa.- sanoo_suttura*
Liian moni nainen on odottanut turhaan koko ikänsä rakkauden täyttymistä...ihmekös se on jos lopulta luovuttaa...
- vanhaukuli1
sanoo_suttura* kirjoitti:
Liian moni nainen on odottanut turhaan koko ikänsä rakkauden täyttymistä...ihmekös se on jos lopulta luovuttaa...
Ei sitä tässä iässä (58) enää itsekkään sitä pelkkää sexsiä tarvii kyllä se toisen läheisyys ja rakastettavaksi tunteminen on tärkeämpää, eipä silti kyllä sexsikin maistuu vaikka ei jokapäiväistä olekkaan.
- Pirre*
laaja otanta?
- moni!
Niin monella on tapahtunut kuin vanhalle rukaselle. Korppuuntuu käyttökelvottomaksi.
Tarkoitan, että vertaan. Ennen niin, niin himokas korpuuntuu ja halut hävii. - Pirrejuupas
moni! kirjoitti:
Niin monella on tapahtunut kuin vanhalle rukaselle. Korppuuntuu käyttökelvottomaksi.
Tarkoitan, että vertaan. Ennen niin, niin himokas korpuuntuu ja halut hävii.me naiset olemme kukkia; kukat tarvitsevat rakkautta ja substraalia :)
- O-Orvokki
moni! kirjoitti:
Niin monella on tapahtunut kuin vanhalle rukaselle. Korppuuntuu käyttökelvottomaksi.
Tarkoitan, että vertaan. Ennen niin, niin himokas korpuuntuu ja halut hävii.itsetyydytyksen välineenä, en yhtään ihmettele. Kuka sellaisen ihmisen kanssa mitään haluaa, ellei ole ihan pakottavaa tarvetta?
Toista on kahden toisiaan rakastavan aikuisen ihmisen tasa-arvoinen ja hyvä parisuhde. Surullista, että on niin monia, jotka eivät osaa edes uneksia sellaisesta.
Huonot rakastajat ovat aina joutuneet etsimään aina vaan uusia kohteita, koska eivät ole oikeasti kyenneet hyvää parisuhdetta ylläpitämään. Markkinatalous ja kertakäyttökulttuuri ovat myös tuoneet omia uusia "arvojaan" ihmisten elämään. Onneksi on poikkeuksiakin - myös palstakirjoittajien joukossa. - kuoleva
Pirrejuupas kirjoitti:
me naiset olemme kukkia; kukat tarvitsevat rakkautta ja substraalia :)
Lupsahtava rapistuva ei herää eloon enää millään!
- Pirre*
kuoleva kirjoitti:
Lupsahtava rapistuva ei herää eloon enää millään!
HYI, tuo oli ilkeästi sanottu!
- totta vaaan?
Pirre* kirjoitti:
HYI, tuo oli ilkeästi sanottu!
Jotku rasvailee vanhoja rukkasia ja kuvittelee, että ne toimisi edelleen..
- Heikunkeikku
Ai kaikkiko? Vai puolet? Vai vain sun vaimosi?
Mistä tämän kaiken tiedät?
Kuinka monen naisen kanssa olet tästä asiasta puhunut?
Hitto, tulee NIIN paljon kysymyksiä mieleen, että jos ne kaikki tähän kirjottaisin, niin se vastaisi 10 nopeatempoisen etydin, 12 sonaatin ja kaikkien asteikkojen soittamisesta saatua sormiharjoitusta.
Menen mieluummin soittamaan :)
Sanomisellasi on laidat - mutta ei pohjaa :( - esko
Moi,
Ehkä voitaisiin juttelemaala tutustua? - Coton.de.tulear
nythän sitä vasta aikaa onkin vaikka pitkälläkaavalla ja useammalla otolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242203Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352112Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161835Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601516Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341415Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5641202Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501015Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse351952Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949