Tai siis, pidättekö normaalina, että 9-viikkoisen pennun pidätyskyky on sellainen, että on jo kaksi viikkoa pidättänyt koko yön eli ei käy yöllä ollenkaan pisulla?
Viime viikolla myös yhtenä päivä ei ollut tehnyt pissan pissaa eikä kakan kakkaa koko työpäiväni aikana. Sitten kun tulin kotiin niin lorotti paperille itsensä kokoisen lammikon!
Tänään oppi vihdoin ja viimein pissaamaan ulos, voi elämä tätä onnen päivää!!! Kerrostalossa sisäsiisteyden harjoittaminen on vähän vaikeaa, mutta tänään olimme käytännössä koko päivän ulkona ja päivän saldo on 5 pissaa ulos!
Tunnin automatkan jälkeen teki pihalle ihan tuosta noin vain, vaikka vielä eilen pidätti kaksi tuntia (kun olimme ulkona) ja teki alle 5 sekunnin matolle kun sisälle tulimme.
Toiveet ovat korkealla sisäsiisteyden suhteen! :)
Tätä onnea jostain pissasta ei ymmärrä kuin toinen koiranomistaja (siksi tämä vuodatus).
Voitteko kuvitella?
6
556
Vastaukset
- Hoffi
Mukava kuulla että edistystä tapahtuu :)
Mun Hoffi-pentu on kanssa 9 viikkonen ja neljänä yönä ei ole tehny pissaa lattialle.
Mutta sitten heräämisen jälkeen sattuu vahinkoja.
Huvittavinta on että laitoin sanomalehden kylppäriin, nyt pentu käy muina miehinä lirauttamassa lattiakaivon päälle. heh!
Ainakin siivoominen vähän helpottui :D - nokinokka
Olen täysin vakuuttunut, että tuo on täysin normaalia ja meille vasta viikon päästä saapuva pentu tulee olemaan ihan samanlainen! Jos pentu ei opi sisäsiistiksi, niin ei ole ainakaan uskonpuutteesta kiinni!
- hienoahienoa
meilläkin opittiin tosi nopeasti ainakin paperille, joskin tuntui siltä että sitten jossain vaiheessa kun pojalle tuli paha uhma ja känkkäränkkäikä niin tehtiin pissoja lattialle ihan pissaamisen ilosta. Mutta sekin meni nopeasti ohi ja sitten onkin tullut pisut ihan vallan ulos :) lycka till !
- weoph
meillä ongelma tämän sisäsiisteysjutun suhteen.
ehkä tosiaan pitäisi mennä KOKO päiväksi ulos? Huoh.
Onneksi olkoon teille. Uskon onneasi!- ole ongelmaa
Koirasihan on tosi nuori.
Mitään ongelmaa ei siis ole, vaan täysin normaalia opettelemista.
Ymmärrätkö? - la.ra
nyt sentään olla! Mutta on jo hoksannut, että ulos pissiminen on hyvä juttu :)
Pidättää kyllä jo pitkiä aikoja, ja se ennakoi hyvää tämän opettelun suhteen.
Kyllä se meillä oikeastaan vaati sen, että oltiin yksi kokonainen päivä ulkona. Sinne tuli useampi pissi ja siitä se sitten lähti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016259
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h814839Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1003101Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302932Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262165Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191546Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371111Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?921110Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311036- 48804