Takana ihana, mutta rankka Linnamäen reissu. Tuli "kiljuttua" enemmän kuin koskaan, silti oli erittäin Ihana reissu. Kaikenlaisiin laitteisiin sitä pitikin mennä. Perjantai meni shoppailun merkeissä ja lauantai oltiin Lintsillä. Molemmat päivät ah, niin ihania.
Ja hieman kade, siellähän vihertää jo nurmikot ja kukat kukkii =)
Koiruudet oli siskolla hoidossa. Siskolla on 4 narttua ja siinä samassa meni meidän 2 tyttöstä =)
Lisäksi heidän yhden tutun koira oli myös ollut heillä hoidossa yhden vuorokauden ajan. Parhaillaan siis 7 narttua viipotti yhdessä, voi sitä hännän huisketta maalaismaisemissa.
Huh Huh =)
6
375
Vastaukset
myös tätä katsomassa?
Kymmenen sketsiä, jotka muuttivat maailman.- koiruus_mielessä
Ettei ehditty tutustumaan kymmeneen sketsiin =/
Kaupat ja Linnanmäki kaupungin kiertely vei kaiken ajan. Lauantaina ei heräämisen kanssa pidetty kiirettä.
Meillä oli kolme nuorta mukana, oma ja hänen kaverit (iät 17v, 18v ja 16v), joten ihan kahdestaan emme reissanneet =) koiruus_mielessä kirjoitti:
Ettei ehditty tutustumaan kymmeneen sketsiin =/
Kaupat ja Linnanmäki kaupungin kiertely vei kaiken ajan. Lauantaina ei heräämisen kanssa pidetty kiirettä.
Meillä oli kolme nuorta mukana, oma ja hänen kaverit (iät 17v, 18v ja 16v), joten ihan kahdestaan emme reissanneet =)Jotenkin hieman karehdin teitä,,, siitä kun me viimeksi koko porukka kävimme siellä. Yleensä teimme kaksi kertaa kesässä reissun,,, toinen lintsille ja toisen korkeasaareen. Usein oli mukana vielä poikien kavereita,,, joten iso sakki Åbosta lähti stadia valloittamaan.
- koiruus_mielessä
umalehtinen kirjoitti:
Jotenkin hieman karehdin teitä,,, siitä kun me viimeksi koko porukka kävimme siellä. Yleensä teimme kaksi kertaa kesässä reissun,,, toinen lintsille ja toisen korkeasaareen. Usein oli mukana vielä poikien kavereita,,, joten iso sakki Åbosta lähti stadia valloittamaan.
Rahaa paloi, onneksi pian on tilipäivä. Iso Hupi ranneke oli 33e ja lisäksi meni rahaa niihin kolikoilla toimiviin kilpailuihin, joissa palkintoina oli nalleja yms. Minä voitin vain yhden pusukalan, vaikka ahkerasti yritin pelata vaikka mitä =)
Kai toinen suuri meno erä oli ruokailu =/ Onneksi autossa oli kaasuliesi, jääkaappi ja kahvinkeitin.
Ja olihan sitä pakko jotain ostaakin... kun kaupoissa oli kaikkea kivaa =)
- Loise.
Oletko tietoinen, joutuuko sisaresi nyt pesemään asuntonsa seinät, kun niin monta isoa koiraa oli asunnossa ?
- koiruus_mielessä
Ei joudu =) Koirat olivat päivät ulkona aamuvarhaisesta myöhäiseen iltaan. Välillä suuressa tarhassa, välillä vapaana. Yöt nukkuivat omien alusten päällä oikein hyvin =)
Ja ei koirani hypi seinille, tee tarpeita sisälle jne.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996084
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv983055Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282863Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262125Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?861039Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚126981- 48774