Takana ihana, mutta rankka Linnamäen reissu. Tuli "kiljuttua" enemmän kuin koskaan, silti oli erittäin Ihana reissu. Kaikenlaisiin laitteisiin sitä pitikin mennä. Perjantai meni shoppailun merkeissä ja lauantai oltiin Lintsillä. Molemmat päivät ah, niin ihania.
Ja hieman kade, siellähän vihertää jo nurmikot ja kukat kukkii =)
Koiruudet oli siskolla hoidossa. Siskolla on 4 narttua ja siinä samassa meni meidän 2 tyttöstä =)
Lisäksi heidän yhden tutun koira oli myös ollut heillä hoidossa yhden vuorokauden ajan. Parhaillaan siis 7 narttua viipotti yhdessä, voi sitä hännän huisketta maalaismaisemissa.
Huh Huh =)
6
367
Vastaukset
- umalehtinen
myös tätä katsomassa?
Kymmenen sketsiä, jotka muuttivat maailman.- koiruus_mielessä
Ettei ehditty tutustumaan kymmeneen sketsiin =/
Kaupat ja Linnanmäki kaupungin kiertely vei kaiken ajan. Lauantaina ei heräämisen kanssa pidetty kiirettä.
Meillä oli kolme nuorta mukana, oma ja hänen kaverit (iät 17v, 18v ja 16v), joten ihan kahdestaan emme reissanneet =) - umalehtinen
koiruus_mielessä kirjoitti:
Ettei ehditty tutustumaan kymmeneen sketsiin =/
Kaupat ja Linnanmäki kaupungin kiertely vei kaiken ajan. Lauantaina ei heräämisen kanssa pidetty kiirettä.
Meillä oli kolme nuorta mukana, oma ja hänen kaverit (iät 17v, 18v ja 16v), joten ihan kahdestaan emme reissanneet =)Jotenkin hieman karehdin teitä,,, siitä kun me viimeksi koko porukka kävimme siellä. Yleensä teimme kaksi kertaa kesässä reissun,,, toinen lintsille ja toisen korkeasaareen. Usein oli mukana vielä poikien kavereita,,, joten iso sakki Åbosta lähti stadia valloittamaan.
- koiruus_mielessä
umalehtinen kirjoitti:
Jotenkin hieman karehdin teitä,,, siitä kun me viimeksi koko porukka kävimme siellä. Yleensä teimme kaksi kertaa kesässä reissun,,, toinen lintsille ja toisen korkeasaareen. Usein oli mukana vielä poikien kavereita,,, joten iso sakki Åbosta lähti stadia valloittamaan.
Rahaa paloi, onneksi pian on tilipäivä. Iso Hupi ranneke oli 33e ja lisäksi meni rahaa niihin kolikoilla toimiviin kilpailuihin, joissa palkintoina oli nalleja yms. Minä voitin vain yhden pusukalan, vaikka ahkerasti yritin pelata vaikka mitä =)
Kai toinen suuri meno erä oli ruokailu =/ Onneksi autossa oli kaasuliesi, jääkaappi ja kahvinkeitin.
Ja olihan sitä pakko jotain ostaakin... kun kaupoissa oli kaikkea kivaa =)
- Loise.
Oletko tietoinen, joutuuko sisaresi nyt pesemään asuntonsa seinät, kun niin monta isoa koiraa oli asunnossa ?
- koiruus_mielessä
Ei joudu =) Koirat olivat päivät ulkona aamuvarhaisesta myöhäiseen iltaan. Välillä suuressa tarhassa, välillä vapaana. Yöt nukkuivat omien alusten päällä oikein hyvin =)
Ja ei koirani hypi seinille, tee tarpeita sisälle jne.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242203Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352112Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161835Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601516Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341415Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5641202Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501015Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse351952Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949