Hei :)

tipsu88

Hei. Olen lähdössä kesällä kihlattuni kanssa ensimmäistä kertaa sunny beachille. Tarkoituksena pitää rento lomaviikko. Suunnitelmiin kuuluu niin juhlimista kuin lepoakin, mutta suinkaan emme ole kiinnostuneita diskomenosta, vaan tahtoisimme viettää iltaa nauttien jossain muissa, kuin hikisen diskon merkeissä. Onkohan teillä, sunny beachin konkareilla minkäännäköisiä vinkkejä meille, mihin suunnistaisimme iltaisin, jottemme joutuisi 'teini diskojen uhreiksi' :-D

3

851

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lomailija

      Sunny Beachiltä ei voi löytää rauhallista ravintolaa ilman diskomelua. Se on ihan täysin biletyspaikka koko kohde. Mut jos menette siinä lähellä olevaan Nessebariin, johon kulkee busseja ja takseja niin sieltä löytyy rauhallisempia paikkoja =)

      • tipsu88

        Mitenkä hintaluokka sijoittuu, onko esimerkiksi nessebariin kallista vaikkapa taksilla suunnistaa, ja minkälainen on hinta/laatu suhde siellä ravintoloissa?


      • lomailija
        tipsu88 kirjoitti:

        Mitenkä hintaluokka sijoittuu, onko esimerkiksi nessebariin kallista vaikkapa taksilla suunnistaa, ja minkälainen on hinta/laatu suhde siellä ravintoloissa?

        Nessebariin bussi oli jotain euron luokkaa ja taksi muutaman euron. Otettiin taksi Sunny Beachin alueen ulkopuolelta, ku sehän on paikallisille sekä takseille maksullinen alue, nii alueen sisäpuolelta otettu taksi voi olla kalliimpi. Nessebarin ravintolat on samaa hintaluokkaa mielestäni kuin Sunny Beachissä eli tosi edullisia verrattuna Suomen hintoihin. Nessebarissa on viihtyisiä ja hyviä ravintoloita. Joissakin voi olla aika kalapainotteista, koska se on jonkinlainen kalastajakylä =)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2150
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      2053
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      1822
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      258
      1498
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1404
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      558
      1181
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      1005
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      942
    9. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      350
      936
    Aihe