Insesti-isän

vankina

Tuli päivän uutisista mieleen yksi dokkari, joka on tullut useampaankin kertaan. Siinä isä piti tytärtään vankina kai parikymmentä vuotta. Asuivat Vanuatun saarella, kunnes joutuivat muuttamaan sieltä pois.

Tyttö oli Tatjana tai jotain vastaavaa. Muistaako kukaan mikä se dokumentti oli nimeltään tai mikä sen tytön nimi oikeasti oli?

4

1445

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .,.,.,.,.,.,.,

      Se tais olla 4D-dokkarina ainakin, nimi oli vissiin "Isän vankina - Tanjaksen tarina",ellen nyt ihan väärin muista. Oli isänsä Ron Van der Plaatin vankina n.23 vuotta 9-vuotiaasta lähtien... :-(. Mutta eräs mies (sukunimi Darke) pelasti hänet tältä hirviöltä ja Tanjas meni naimisiin tämän pelastajansa kanssa. :-)

      • aloittaja

        Juu, tätä dokumenttia tarkoitin. Nimi oli ihan kielen päällä, mutta en saanut sitä mieleen. Ihan kauhea juttu sekin, muistuttaa hyvin paljon tätä juuri paljastunutta Itävallan tapausta.


    • karmea tarina

      Saitkin jo vastauksen, eli oli todella karmea ja kuvottava tarina. Tuossa Uuden Seelannin/Australian dokkarisa muistaakseni perheen äiti tiesi epäillä isää, mutta ei tehnyt mitään pientä tyttöä auttaakseen jne.
      Oikeudessa tuomari totesi, että oli koko 30-vuotisen uransa järkyttävin ja kuvottavin tarina. Ihmellistä miten kyseiset naiset selviää henkisesti ja pystyvät elämään tuon kaiken jälkeen.

      Luultavasti näistä Itävällan tarinoista tehdään aikanaan myös leffat ja dokumentit.

      • Savolaisukkeli

        Siellä Hollywoodissa jo kynä sauhuaa kun joku rustaa käsikirjoitusta Itävallan tapauksesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      34
      2176
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      49
      1767
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      117
      1603
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1306
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      49
      1012
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1008
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      915
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      827
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      801
    10. Nähdäänkö me ensi

      Viikolla jossain?
      Ikävä
      61
      783
    Aihe