Olen käyttämässä julkista konetta mikroluokassa. Haluaisin kuunnella youtubesta yhden jutun kuulokkeillani, mutten saa ääniä tähän koneeseen... Laitan siis videon pyörimään ja kuulokkeet kytken koneeseen sellaiseen aukkoon jonka kohdalla on kuulokkeiden kuva, mutta mitään ääntä ei kuulu. Mikä neuvoksi? Olen kuitenkin nähnyt aiemmin ihmisten kuuntelevan täällä juttuja kuulokkeillaan, joten sen pitäisi kyllä olla mahdollista.
Apua, auttakaa tumpeloa!
Minna Minnanen
1
246
Vastaukset
Jos löydät useampia kuulokesymbolilla varustettuja vastakkeita, älä kytke siihen, joka on romppuaseman yhteydessä. Se ei ainakaan toimi. ;)
Koneen takana tai alempana edessä voi olla toinen, se toimiva. Varmista, että koneen äänet eivät ole vaimennetut, monet koulukoneet ovat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3475785- 775223
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484286- 523911
- 483648
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1583356Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003144Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky403102- 432259
- 492185