ufojen olemassaolosta kysymys

Itse tiedän että ufoja on, mutta miksi ufot näyttäytyvät vain harvoille eikä suurille ihmisjoukoille ?

Tiedän henkilöitä, jotka ovat varmasti nähneet ufon, mutta eivät ole sitä halunneet ja vieläpä pelkäsivät.

Miten yhteys saavutetaan ja kenet valitaan "näkemään" ufoja ?
7444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Koko universumin lukemattomissa galakseissa asuvat elävät olennot ovat luonnollisesti myös hyvinkin erilaisia. Vältän sanomasta meitä eritasoisiksi, vaikka olemmekin kehitystiellämme erilaisissa vaiheissa, koska meidän ihmistenkin kehittyminen tapahtuu useissa rinnakkaisissa ympäristöissä samanaikaisesti.

Meidän asuttamamme maaäidin 3-ulotteisen, rajoittuneen tietoisuuden kehitysympäristöjen lisäksi on 4-,5- ulotteisia, aina 9-ulotteisiin kehitysympäristöihin saakka.

Kaikille olennoille koko universumissa on yhteistä kehitys, sillä kehityksen laki on eräs koko universumia yhdistävä laki. Siis me maan asukkaat kuin kaikkien muidenkin galaksien asukkaat, me kaikki emme voi olla kehittymättä.

Me rajoittuneen tietoisuuden omaavat kehitymme elämä elämältä, kunnes meistä jokainen on ajallaan valmis jättämään ajan pyörän ja siirtymään korkeammille kehitystasoille, huom. edelleen kehittymään.

Vaikka meidän tietoisuutemme on rajoittunutta, se ei merkitse kuitenkaan sitä että meillä ei olisi samoja pyhiä oikeuksia käyttää omaa tahtoamme kuin kaikilla muillakin. Siihen (vapaaseen tahtoomme) ei ole kenelläkään meitä nk. pidemmällekään kehittyneellä oikeutta suoraan puuttua.

Tästä syystä meitä läheltä seuraavat monet tahot eivät suoraan puutu tekemisiimme, vaan he yrittävät mahdollisimman hienovaraisesti vaikuttaa (esim. viljapeltokuviot) kaikkein räikeimpiin rikoksiin, joita me teemme toisiamme ja maaäitiä vastaan.

Me tulemme tapaamaan heitä aivan "virallisestikin", kun aika on siihen kypsä. Jos esim. valtaosa maailmamme ihmisistä pyytäisi heitä tulemaan avuksemme, he tulisivat (ja näyttäytyvät) välittömästi. Tiedät varmaan tämän myös universaalin lain: Kysyvälle vastataan, anovalle annetaan.

Jos emme kysy, jos emme yksissä tuumin pyydä, he eivät tule puuttumaan tekemisiimme.

Mitä arvelet, jos järjestettäisiin nyt kansojen äänestys, kuinka moni ihmiskunnasta on valmis kutsumaan heidät avuksemme?

Arvelen että korkeintaan pari kolme prosenttia. Se ei riitä, prosenttiluvun pitää nousta yli 50.

Vielä lopuksi vastaan kysymykseesi, kenet "valitaan".

Ketään ei valita. Meidän itsemme on tehtävä tuo valinta, meidän ihmiskuntana on aivan itsenäisesti kyettävä tuohon valintaan. Kukaan ei tee eikä tule tekemään sitä meidän puolestamme.

Pelkoa on saatava vielä tavattoman paljon pois ihmiskunnasta, ennenkuin on mahdollista saada yhteys auttajiimme.

Tätä prosessia ollaan tosin kiihdyttämässä, kuten me kaikki tiedämme.

Äänestä
  • Tämä oli aivan kuten olin itse päässäni pähkäillyt. "Tätä prosessia ollaan tosin kiihdyttämässä, kuten me kaikki tiedämme. " Tiedänhän minä, mutta ajattelin kysyä muiltakin .

    Kiitos sinulle vastauksestasi.

    Äänestä

Ufojo näkevät vain mielisairaat.

Äänestä
  • Yhdysvaltain Presidentti Carter näki ufon, asiaa uutisoitiinkin jonkin verran, asiantuntijat sitten selittivät, että Venus planeettahan se siellä pellolla;)

    Äänestä

He jotka väittävät nähneensä ufon ovat vain kuuluisuuden kipeitä päästään viallisia seonneita yksilöitä. Ei tervejärkinen normaali ihminen sano/eikä näe humanoideja.

Äänestä
  • Se joka haluaa kuuluisuutta, pyrkii kumoamaan kaikki UFO -todisteet.

    Äänestä

kysyin ystäviltäni muurahaisilta heidän käsitystään ihmisistä. Sanoivat, jotta ihmisiin ei yleisesti uskota. Ne jotka kertovat nähneensä ihmisiä joutuvat tavallisesti naurunalaisiksi ja työssään toisarvoisiin tehtäviin. Onpa silti joukossa myös kekohöperöitä, jotka kuulopuheiden perusteella ovat kuvailleet yli 50 erilaista ihmisrotua ja piirtäneet karttoja niistä metsistä, joissa ihmisiä asuu, jopa väittäneet joutuneensa ihmisten sieppaamiksi. Ihmisuskovaiset arvelevat humanoidien matkustavan niiden pintaan muodostuvan nesteen avulla. Uskomattomimpia ovat väitteet ihmisistä, jotka ovat tuhonneet kokonaisia pesäkaupunginosia kaivamalla pahaltahaisevia giganttimaisia kuplivia säiliöitä pariksi viikoksi pesään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xanya kirjoitti:

Itse tiedän että ufoja on, mutta miksi ufot näyttäytyvät vain harvoille eikä suurille ihmisjoukoille ?

Tiedän henkilöitä, jotka ovat varmasti nähneet ufon, mutta eivät ole sitä halunneet ja vieläpä pelkäsivät.

Miten yhteys saavutetaan ja kenet valitaan "näkemään" ufoja ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu