Sanoin kuolleen isäni matkapuhelinliitymän irti,
ilmoitin,että kuolemantapauksen johdosta.
Eikös vaan tule Elisalta kirje vainajan nimellä,
jossa kerjätään ja lahjotaa liitymän uudelleen
avaamista.Kirje aiheutti suunnatonta pahaa
mieltä leskelle,joka sen avasi."Asiakaspelvelu"
kuunnelkaa mitä teille sanotaan.Inhottaa.
Elisalla on piuhat jo tuonpuoleisessa
3
568
Vastaukset
- jenczu
se on automaattinen viesti, jonka järjestelmä tulostaa pinoon ja joku laittaa kuoreen ja postittaa. ei ole aikaa eikä resursseja tarkistaa kaikkien irtisanoneiden kohdalla, onko sattumoisin kuollut. ei, vaikka joku saattaisi loukkaantua.
- prius
Kyllä kai siinä ilmoituksen ylöskirjaamisen yhteydessä voisi yksi ruksi olla asiakaspalvelijan ruudulla, jolla moiset kirjeet voi estää. Silloin ei tule sitä automaattistakaan viestiä jonka joku laittaa kuoreen ja posittaa.
Pidän muuten melko ihmeellisenä ajatusta, että Elisan kokoisessa firmassa joku käsin laittelisi tuollaisia lappuja kirjeisiin. Luulisi, että senkin työvaiheen saisi automatisoitua.
- operoija
Milloin kännykkäoperaattoreilta on alettu odottamaan tuollaista älytöntä hyysäystä? Jos kyseessä on lasku jossa on selvästi jotain mainos/tarjouslappusia niin eihän siitä oikeasti voi pahoittaa mieltään! Tuskin tuore leski loukkaantuu esim. siitäkään jos hänelle tulee postissa mainoslehtinen jossa kaupataan pariskunnille kahden hengen vuoteita!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392427
- 581412
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381323- 841313
- 631201
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40939Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122818- 31761
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23616Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58586