Baotian BT49QT-7 vm. -07 skootterissa ilmeni outo käynnistyvyysongelma, ei lähde kylmänä startista käyntiin vaikka starttaa hyvin. Mutta polkimesta erittäin helposti, yleensä toinen polkaisu. Lämpimänä sitä vastoin käynnistyy startilla normaalisti. Asiallisia vastauksia ja korjausehdotuksia olisin vailla. Kiitos jo etukäteen.
Baotianin käynnistysongelma
6
625
Vastaukset
- on se
että kiinan ihmeet on suuniteltu kiinan olosuhteisiin. Ei tosiaan suomen jossa tarvitaan kunnon merkki mopoo..
Mut iha tiedoks, mul käynistyy aprilia polkimesta ekalla. ;)- hjhhjhjjh
Mun kinuski lähtee kyllä startista käyntiin kylmänäkin. Erittäin hyvin. Kait mullakin sit on "merkkiskootteri" ???
- Kuppe kokenut
Tulpanhattun vaihto! Startti vie sytytystehoa, ja varsinkin jos skodessa on kiinalainen metallikuorinen tulpanhattu joka lyö lävitse sylinterin pinnalle. (maadottaa) 5€ siotus kunnon NGK T,hattuun. Väärässä voinpi olla mutta raportoi olinko väärässä tai oikeassa? T,hatun vuodon havaitset, pitämällä T,hattua sormissasi kun polkaiset polkimesta jos saat tällin sormillesi metallikuorinen T,hattu vuotaa!
- os..
ja tulpan kärkiväli voi olla liian suuri. Pane kärkiväliksi 0.5mm.
- :D:D::D
Kaikki haukkuu näitä kiinassa valmistettuja skoottereita, huvittavaa : DD
Peugeottia valmistetaan nykyään kiinassa, että repikää siitä.
- sdfu9+a
samaa tekee oma vastaava mallini, yleensä syynä heikko akun virta. voit myös laittaa kuparitahnaa bendixakselin päihin, saattaa auttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242150Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352053Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2111822Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581498Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341404Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5581181Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501005Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115942Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse350936