Mikä ihmettä teitä "nuoria" vaivaa?..siis jos on kiinnostunut jostain pojasta tai tytöstä ja eikä tunne sitä kovin hyvin, niin ei mennä suoraan kysyy hei alax olee?!..tutustukaa hei hyvät ihmiset eka!
EI NÄÄÄIN!
5
672
Vastaukset
- ..........
Ihan omituinen tapa, jonka luulin kuuluvan ala-aste maailmaan. Kuitenkin minultakin tultiin yläasteella ollessani kysymään suoraan, että "Alatko olee ton meidän kaverin kanssa?"
Minä siihen paniikissa ja sen kummemmin miettimättä parahtamaan, että "EN!!"
Mitäpä muutakaan teet, kun iso lauma tuntemattomia poikia pölähtää paikalle ja kysyy odottomatta tuollaisia. Olisin kyllä mielelläni halunnut tutustua tuohon poikaan, mutta en saanut siihen koskaan tilaisuutta. Hänen olisi pitänyt toimia vähän hienovaraisemmin, jos oikeasti oli kiinnostunut.- se on just yleistä
Ollessani ysillä yksi seiskapoika tuli kysymään kahtena päivänä perättäin: "Alatko mun kaa?" Kahdet pakit siis keräsi perättäisinä päivinä, eikä asia siltikään tullut sille selväksi vaan ihan kuin "pakkomielteenomaisesti" jatkoi sitten vähän epäsuorempaa flirttiä vielä parin kuukauden ajan, juttelua, pyörätemppuja yms.
- sdgfgr
Saman virheen tehny.
Mutta kyllä sen nyt jo tajuaa, että
se on ihan turhaa. Ensin vitkastelin liian
kauan, sitten kaikki tapahtui liian nopeasti.
Kumppikin huono tapa.. - parempiakin tapoja on
paras tapa on vetää eka kännit, sitten naida ja vasta tämän jälkeen kysyä alax olee - mahikset nousee kertaheitolla
- oikeassa olet!
Jos on vähääkään ihastunut, niin heti ollaan että mee sanoo mee sanoo et tykkääät siit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242203Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352112Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161835Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601516Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341415Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5641202Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501015Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse351952Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949