Niinpä. Pistin paperit menemään. Luulin, että kaikki oli kunnossa (liitteet ja hakemuspaperit). Sitten tulee viestiä, että hakemusta pitää täydentää, ei kerrottu miten.
Siinä heräs tietty kysymys ja ihmetys. No, vastaan ja kysyn, että mitä pitää täydentää. Kuluu aikaa... Lopulta vihdoin sain vastauksen, että pitää muuttaa ajankohtaa niin, että opiskelen parin kuukauden ajan. No, täytin paperit. Sitten kysyin (onneksi), että oonko nyt varmasti täyttänyt oikein. Vastauksesi saan, että liite pitäs uusia!
TÄSSÄ VAIHEESSA alko kiehumaan. En yhtään ymmärrä miksi liite pitää täyttää uudestaan ja hakea opettajalta allekirjoitus (pitäs muuttaa ajankohta kahdeksi kuukaudeksi ja 10 opintopistettä 9,6 opintopisteeksi)???? Ymmärtäisin, jos alittaisin tuon 4,8 per kuukausi, mutta kun se jopa ylittyy ja sitten kun hakemuksesta käy ilmi, että haen tukea kahdeksi kuukaudeksi, vaikka liitteessä onkin että opiskelen kolme kuukautta. MIKSI, miksi tämä on näin vaikeaa?!
Miksi tämä on niin vaikeaa?
Tuskastunut erkki
1
422
Vastaukset
- Marssi sinne tai soita
Eiköhän se kestä ikuisuuden, jos vastaa kirjeellä ja odottelee vastausta. Jos sinulla on siis kiire, lähde paikalle tai tartu luuriin, niin eiköhän asia selviä. 10 op riittänee kahden kuun tukiin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242180Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352084Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2151829Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601509Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341407Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5621194Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501011Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse350945Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115945