Risto Hentunen, eli yksi WinCapitan suomalaisista johtohahmoista valehtelee nettisivullaan www.risto.fi.
Hän väittää toimittaneensa häneen kohdistetun tappouhkauksen KRP:lle.
Allaolevasta artikkelista voit lukea KRP:n antaman faktatiedon ko.asiasta:
http://www.karjalainen.fi/Karjalainen/Uutiset_maakunta/wincapitan_yksi_päätekijä_joensuun_yliopiston_kasvatti_4243693.html
Risto valehteli KRP:sta.
8
3582
Vastaukset
- valehteli
Risto väittää, että saaneensa uhkauksia muun muassa itävaltalaiselta rikolliselta. Hän kirjoittaa myös tiedottaneensa uhkailuista muun muassa keskusrikospoliisille, Itävallan poliisille ja Thaimaan turistipoliisille sekä Interpolille.
Poliisilla ei ollut
mitään tietoa
Wincapitan toimintaa tutkivalla poliisilla ei ole ”Riston” yhteydenotoista mitään tietoa. Rikoskomisario Kari Pakanen keskusrikospoliisista sanoo kyllä, että ”se on vakava asia, jos henkeä uhataan”.
– Mutta minun on vaikea kommentoida sitä tarkemmin, koska poliisin tiedossa ei ole mitään tällaista, hän suostuu sanomaan.
Keskusrikospoliisin piti tiedottaa jo viime viikolla, missä vaiheessa tutkimukset ovat. Pakasen mukaan tutkinta on siinä vaiheessa, että tiedote tulee ”mahdollisimman pian”.- alkuun tuntuivatkin
Niin nyt on viitteitä siitä, että joku on taidokkaasti feikannut ja nähnyt älyttömästi vaivaa laatiakseen ko. skeidan.
Ehkäpä Risto itse tulisi nyt esiin? - ei tällaisissa
asioissa voi valehdella, minusta ei.
toisaalta näkee risto ainoastaan wienin tanssivan kongressin...
ei se mittään kai ei se suupistelu mun vika ollut, josko sitten muittenkas, kas kas, kuin kas, kumma juttu no niin..
EIHÄN kaivai? - onnaniseerata
ei tällaisissa kirjoitti:
asioissa voi valehdella, minusta ei.
toisaalta näkee risto ainoastaan wienin tanssivan kongressin...
ei se mittään kai ei se suupistelu mun vika ollut, josko sitten muittenkas, kas kas, kuin kas, kumma juttu no niin..
EIHÄN kaivai?koitan:
http://www.karjalainen.fi/Karjalainen/Uutiset_maakunta/wincapitan_yksi_päätekijä_joensuun_yliopiston_kasvatti_4243693.html
- juttuun liittyen
http://www.karjalainen.fi/Karjalainen/Uutiset_maakunta/wincapitan_yksi_päätekijä_joensuun_yliopiston_kasvatti_4243693.html
Ja alkuperäiset tekstit hentusen löytyvät www.risto.fi ja http://www.primeteam.fi/muut.html
Kun pelaa kovaa peliä ilman sääntyjä ja vastapelureita on 10.000 niin kaikkeen voi varautua... Pitäisi ehkä miettiä etukäteen! - KRP:llä käynnistä
Samoin meille valehdeltiin Hannun käymisestä KRP:ssä.
Kaikki on vain osa suunnitelmaa. Ensin rauhoitellaan ja tapetaan aikaa, nyt on menossa operaatio "olemme itsekin viattomia, meitä on huijattu." Seuraavaksi kerätään kai kolehtia heille reppanoille.
Mutta ei mene läpi... Ympäri mennään ja yhteen tullaan. Ennemmin tai myöhemmin. - näin päin
Kuka capita aktiivi ei olisi valehdellut? Ei taida olla pitkä lista:)
- Kuka valehteli?vain KRP?
nimet jukistettu.
epöillyn nimeä ei tulisi julkistaa.
miksi krp julkisti pääepäillyn nimikirjaimet HK nimen?
Eikö tuollainen poliisitoiminta olisi rankaistavaa?
Eihän epäilty ole tuomittu?
Epäilty, saattaakin osoittautua syyttömäksi.
Polissi sanoo että on seurannut pitkään WinCapitaa, eli n ihme silloin jos todisteita ei ole ollut.
Onko kaikki siis todellakin olut niin että poliisi on itse rikollinen, ja aiheuttanut WInCapitan kaatumisen hkkeointi korruptiolla?
Vapaamuuarait?
Muistakaa että samantapainen hakkerointi-rikos oli myös Inkisen tapauksessa?
Teoria:
HK mukana juonessa, ja muut ei tienneet että hän ei sijoittanutkaan rahoja eteenpäin?
Joko tämä EU systeemi on niin pitkällä että korkein poliisikin on joku natsi-EU-gestapo?
Inkinenkin saattoi kuolla ihan pelkästään poliisin takia?
Ja millaisia olette te kirjoittelijat ja leimaajat?
Entäs jos osoittautuukin että vain HK oli tietoinen asioiden todellisesta laidasta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242233Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1372131Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161847Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601524Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341417Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5651216Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501018Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse353959Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949