Ennusmerkit alkaa olemaan sitä luokkaa maailman taloudessa, että meillä joilla on rahaa, niin alkaa kohta hyvät ajat. Nyt kannataa odottaa laman alkua joka jo kolkuttelee ovella. Monet on itsensä laittanut niin syvään velkatakkaan että pienoiset koronnousut alkaa kohta näkymään ja vasarat alkaa paukkumaan suomessa, asuntojen hinnat tulee putoomaan alaspäin. Autoja on jo ulosmittailtu, joten seuraavaksi on asuntojen vuoro.
Markkinat alkaa :))))))))))))
talouslama
9350
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
muiden Karien joukossa.
on ollut liikkeellä optimistijollia, jotka tulevat ajamaan karille...
lisää KARISTA
Nyt vasta kannattaa ostaa, ne jotka ei osta nyt jäävät jalkoihin. Asunnon myynnissä on tullut pieni notkahdus, ja hinnat lähtee taas nousemaan ja oikein kunnolla. Asuntojen arvot tulee kaksinkertaistumaan kalliiden raaka-aineiden kallistuessa mihin vaikuttaa nouseva polttoaineiden hinta.
nousee huimaa vauhtia, voi epäilä hintojen jopa nelinkertaistuvan... Eli täyttä paskaa, suomalaisten maksukyky on nähty ja mihin nämä yli 20 vuoden lainat johtaakaan korkojen noustessa.
Hinnat viisinkertaistuu!! 2 vuoden päästä yksiöön kontulassa pääsee 500 000 eurolla. Sen alle ei millään.
Suomi on siitä hienoa paikka, että tämä on turvasatama kaikkea maailman pahuutta vastaan. Täällä vain hinnat nousee ja ihmiset ovat kuolemattomia.
Osta heti. Asunnot loppuu.
empiirisestä tutkimuksestasi korkojen nousun vaikutuksesta.
Korot ovat nyt YLI KAKSINKERTAISUTNEET ja hinnat ovat vain NOUSSEET.
Joten haluaisin kuulla mielelläni lisää tästä sinun empiirisestä tutkimuksesta.
koskaan. Kuten tilastoista on luettavissa asuntojen hinnat laskevat kokoajan ja tulevat laskemaan maailman loppuun asti. Lisäksi vuokrat laskevat kokoajan. Ensi vuonna saa jo asua vuokralla ihan ilmaiseksi.
Yksiö Kontulassa tulee todellakin maksamaan 500 000 euroa. Siis kunhan vain aikaa on mennyt tarpeeksi kauan...ehkä 2020-luvulla, kun inflaatio on hitaasti mutta varmasti nostanut hintoja.
Oli Kontulan yksiö jotain 10 000 markkaa...joskus aikaisemmin!