American Megatrends

KT3

tekstejä ilmestyi äskettäin näytölle heti konetta käynnistettäessä ja kysymys kuuluu: mistä on kyse ja onko aihetta huoleen??

Etukäteen kiitos vastauksista!

4

1094

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • biosin tekstistä

      Se American megatrends inc (eli tunnetummin AMI) on koneesi biosin valmistaja joten ei mitään syytä huoleen. Kaikkien koneiden biosit näyttävät käynnistysvaiheessa oman valmistajansa nimen ellei sitä ole jollain valinnalla sitten estetty.

      Oma koneeni näyttää käynnistyksessä ensin S3 näyttiksen tekstit ja mallin, sitten tulee Award biosin tekstit. Niinkuin kuuluukin. Joskus sitä vaan harmittelee että ne tekstit näkyyy liian lyhyen aikaa jotta voisi kirjata esim. biosin version ylös että voisi päivittää biosin.

      • KT3

        asiallisista ja selventävistä vastauksista molemmille sekä aurinkoista ynnä riemukasta Vappua!


      • Anonyymi
        KT3 kirjoitti:

        asiallisista ja selventävistä vastauksista molemmille sekä aurinkoista ynnä riemukasta Vappua!

        Hyviä vastauksia. Minun koneella toi AmericanMegatreds on ollut jo 10minuuttia, eikä tapahdu mitään.
        Suojaus koneessani on erinomainen.
        Nyt on sormi suussa.P...kele


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      120
      14232
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      25
      5876
    3. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      154
      5571
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      152
      5418
    5. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      204
      5138
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      293
      4298
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      26
      3976
    8. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3611
    9. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      1
      3527
    10. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      20
      3494
    Aihe