sedan-Corolla vaan

myy hyvin

On se jännä, että uusikorinen Corolla sedan komeilee ykköstilalla myynnissä, vaikka muissa merkeissä sedanin osuus pienenee koko ajan. No, se mikä sen tekee on Corollan ylivoimainen laatu, ulkonäkö ja mukavuus hintaluokassaan. Kansa tietää!

4

974

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Corolla on nimenomaan tehokkaasti optimoitu sellaiseksi mitä se on. Ja ominaisuudet ovat tasapainossa. Kun laatu ja hintakin kohtaavat niin asiat ovat sikäli hyvin.

      Itse haluaisin kuitenkin vielä CVT:n ja/tai 5-vaihteisen automaatin sekä 1.8-litraisen bensamoottorin valikoimiin muun maailman tapaan. Avensis taasen lienee turhan iso, painava ja kallis monelle vaikka moottoreita onkin saatavilla. Mielenkiintoista nähdä syksyllä/vuodenvaihteessa millainen tuleva Avensis on. Joka tapauksessa se on eurooppalainen joten ihan samaan laatutasoon ei japanilaismallien kanssa päästä. Toivottavasti se ei paisu esim. Mondeon tapaan vaan kasvaa "sisäisesti", ominaisuuksiltaan, mukavuudeltaan jne.

    • ikä syynä

      vanhat ei tarvitse farkkuja, kun ei ole lapsia ja lastenvaunuja

    • rollaman

      Mikä rikos siinä on että kertoo omistamaansa mustaa sedania ihailtavat parkkipaikoilla, teksti poistetaan vaikka se ei ketään loukkaa millään muotoa eikä valhetta edes ole.

      No peräsuoli24 on peräsuoli.

      • Heh

        Vai, ei ole valhetta. Tuota, ei edes uskonut palstan seriffi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2203
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      2112
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      1835
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1516
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1415
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      564
      1202
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      1015
    8. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      351
      952
    9. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      949
    Aihe