Tallinassa kieltolaki vappuna

Alkoholin myynti on kielletty Tallinassa vappuna, tiedoksi vaan kaikille!
6828
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vappuaatosta klo 14.00 Vappupäivään klo 10.00 ei saa myydä kuin enintään 0.5% alkoholia sisältäviä juomia, kovasti tulee ylimääräistä nestettä, koskee myös ulkoterasseja.
Ravintoloissa saa tietty ryypätä sen kuin sielu sietää!

Äänestä

yllättää monet suomalaiset Tallinnassa vappua viettävät. Ei voikaa hakea Viinaa Rannasta ja juoda kaduilla omia viinojaan, vaan on mentävä kapakkaan nautiskelemaan valvonnan alaisena.

Äänestä
  • No taitaa kyllä laivayhtiöt informoida tuosta kyllä "riittävän" paljon ja taas rikotaan myyntiennätyksiä merimyymälöissä.

    Äänestä

Onkohan alkoholin myynti Suomessa sallittu vappuna?

Äänestä
  • On tottavie, trokareille kultaaikaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TiedottajaHKI kirjoitti:

Alkoholin myynti on kielletty Tallinassa vappuna, tiedoksi vaan kaikille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu