Kotiasiatkin ovat kunnossa. Miten muut?
Olen ylpeä vartija
3
531
Vastaukset
- Aarre
Vitsi, vitsi. On oikein arvostaa työtään. Jos sitä ei itse arvosta, niin ei sitä kukaan muukaan tee.
Onnea ja hyvää jatkoa vain, työssä ja kotona. - Toinen väijy
Uskottavalla vaksilla on aina oltava seuraavat konkreettiset asiat tai ominaisuudet/asenteet:
80-luvun lopun - 90-luvun alun mielellään Japanilaisvalisteinen auto. (Plussaa jos vain kasettisoitin).
Univaikeuksia (päällenäkyviä)
Kissa
Kämppä ei koskaan saa olla yli 45 neliötä, eikä missään nimessä oma.
Ainakin yksi avioero
Teleskooppipatukka
Kondomit ovat turhia, silläkin rahalla saa useamman kahvin tai askin tupakkaa.
Kaikki muu sitten Respect-plussaa, eli viittaukset addiktioihin ym. (Ei välttämättä oltava, moni liki raitiskin juo kuin sieni usein jos joku työkaveri kysyy ja joka viikonloppu aina ihan petaalit seis, kovimmat jopa töissä)
Eli ei ei ei...vartijalla ei saa ikinä olla taustat kunnossa liian tarkoin, se vain on luonnoton olotila ja karisee viimeinenkin katu-uskottavuus saati työkavereiden kunnioitus. - Vartija 21
Muuten elämä porskuttaa, kuten kuuluukin, mutta rahasta on tiukkaa. Muilla samaa onkelmata?!
Kaikenlisäksi joskus työpäivän päätteeksi, kun on illan kuunnellut näitä räkäpäitä täytyy mennä suoraa salille purkamaan paineita. Nämä ovat sitten näitä ihania työnvarjopuolia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242233Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1372131Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161847Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601524Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341417Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5651216Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501018Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse353959Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949