"Naksahteleva" Polo vm. 06

khaivaoj

Ajaessa kojelaudan takaa kuuluu kokoajan ns naksahtelua, ikäänkuin sähköjohdoissa olisi jotain häikkää, kenelläkkän tietoa missä vika tarkemmin voisi olla? Kyseinen polo vm 06 1.4 koneella. Polkimista jarrupoljin aiheuttaa tai ns naksahtaa kanssa samalla tavalla joka kerta kun painaa. Kysäisin huollosta mutta ei osattu sanoa oikeen mitään. Vika kumminkin tullut noin viikko sitten ja pahenee ja normaali ihminen sen jo kuulee vaikka esim ilmastointi päällä. Kiitos tiedoista, tässä takuuta 5vkoa jäljellä niin toiv ennen sitä löytisi.

2

836

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • takuuta jäljellä

      Jos takuuta on jäljellä, niin viet merkkihuoltoon. Jos viasta on ilmoitettu takuun aikana, niin se on korjattava, vaikka korjaus venyisikin yli takuuajan. Vian syyn etsiminen on huollon, ei omistajan asia.

      Tällä palstalla ei edelleenkään ole selvännäkijöitä...

    • Atk-Erkki

      Täällä myös sama surullinen kottero, 1.4 ja vm. -06.

      *Ilmanvaihto/kojelauta*

      Samaa naksumista ja omituisuuksia. Mm. kun laittaa pakin päälle niin vänkärin jalkoihin alkaa puhaltamaan ilmaa helvetillisellä tohinalla. VW-ominaisuus, otaksun.

      *Jarrupoljin*

      Täälläkin jarrupoljin naksuttaa mutta onneksi jarrut toimivat. Siellä taitaa olla rele tms. aataminaikanen kampiviritys.

      Ja vielä:

      *Bensapumppu*

      Oikealla takana ujeltaa koko aja auton ollessa käynnissä, mahtaa olla bensapumppu? Miksi en ole missään muussa autossa ikinä kuullut moista surinaa?

      *Radio pakkasella*
      Bassovapaata kuuntelua, ainoastaan A-pilarin "diskanteista" "kuuluu" jotain.

      Kannattaa penätä huoltoa tutkimaan kaikki omituisuudet takuuajan puitteissa, mutta ei ne mahda siellä oikeasti mitään "löytää". Koska ei niitä oikeasti kiinnosta asiakkaan kuvitelmat sen jälkeen kun perävalot loittonevat liikkeen pihasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6478
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      360
      6024
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2953
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      109
      2404
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2075
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1784
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1653
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1320
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1217
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1208
    Aihe