unohtu...

...uusia...

...työnhaku pari päivää sitten. en muistanut soittaa typpiin silloin tänään en ees enään saa sitä tyyppiä kiinni puhelimella. eikai tästä mitään karenssia tuu tai muuta työmarkkinatuen menetystä muuta kuin noilta parilt päivält jolloin työnhaku ei ollu voimassa?

4

516

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nubletti

      Eikö tullut mieleen, että olisit voinut käydä työkkärissä? Tai soittaa johonkin toiseen numeroon työvoimatoimistossasi ja esittää asian. Sillä joku toinen virkailija olisi voinut merkata tietoihisi, että olet ottanut yhteyttä ja antanut uuden päivän jolloin otat taas yhteyttä.
      Itsellä kävi kerran niin, että piti maanantaina käydä mutta meninkin tiistaina niin siitä mitään tullut.. Ja muutamana kertana oma työvoimaneuvoja ei ole ollut paikalla niin olen hoitanut asiat toisen kanssa.

      Ei tuosta karenssia tms tule kunhan muistat mennä käymään siellä jne.. :)

      • ...käy...

        ...siellä typissä kuin pakon edessä on niin tylyy kohteluu. hyvä jos ei mitään ragaistuksii tuu paitsi menettää välipäivien rahat tietty. pitääkin etsiä paikan numeroit jos oma virkailija ei huomen vastaa vielkään.


    • nimimerkitön_

      työnhaku onnistuu myös netin kautta. tai tietojen muuttaminen, työnhaun uusiminen jne..
      verkkopankkitunnuksilla toimii kirjautuminen.

      • ...osotetta...

        ...mistä voi typin työnhaun uusii netin kautta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      57
      3545
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      41
      3330
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2781
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      45
      2527
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1963
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1609
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1493
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1307
    9. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      20
      1268
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1241
    Aihe