TV SCART

Minulla on Nokian tv scart liitin ei toimi tv takana ääni kuuluu mutta kuvaa en saa näkyviin,oisko mitään kotikonstia mitä kannatais yrittää että saisi toimimaan,,ei toimi pleikka,ei video ääni vaan toimii kyllä
jeesatkaa mikä on vikana scart johdot on vaihdettu eli vika on tv;ssä
1185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

huoltokäynti.

Voithan avata telkkarin kuoret ja katsoa miltä scart-liittimen tausta näyttää piirilevyllä mutta varo koskemasta juuri mihinkään koska kondensaattorit varaavat virtaa ja vaikka laite on irti seinästä jossain saattaa silti olla voimakas sähkövaraus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JAAKOOO kirjoitti:

Minulla on Nokian tv scart liitin ei toimi tv takana ääni kuuluu mutta kuvaa en saa näkyviin,oisko mitään kotikonstia mitä kannatais yrittää että saisi toimimaan,,ei toimi pleikka,ei video ääni vaan toimii kyllä
jeesatkaa mikä on vikana scart johdot on vaihdettu eli vika on tv;ssä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu