vappuna taas

petetään ja jätetään

kuinkahan monta parisuhdetta taas päreentyy vapun juhlien aikaan...kun viina virtaa ja kansaa remuaa. Ei käy sääliksi kyl uhreja. kuinkahan moni saa kuulla kuin minä taannoin avovaimolta, et mulla on ollut jo kauan "hoitopaikka" muualla ja hirveet kerskut kuin monta miest(poikaa) on kaatunu suhteen aikana. ainoot sanat mitä mieleen tullu kun narahti...jollehin olis voinu tulla jotain muutakin mut kukin taaplaa tyylillään ja maineellaan!!! mut aurinko paistaa jo korkeelta ja lämpimästi et ei turhia murheita vaan klaara vappen!!! vapaata ku on niin töistä ku suhteistaki.

4

848

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • karoliima...-71

      kun huomaa et paska on tullut jo housuun eikä takaisinkaan voi vetää (eli käry käyny) yleensä käy juuri niin että sitä on vaan punnattava lisää...vaikkei sitä oiskaan...yrittää värittää kaikinkeinoin. normireaktio! kun tiedostaa et on ihan itse aiheuttanut tilanteen jota ei voi korjata vaikka tahtoiskin!

      niin teki meidän ukko mutta kovin jo anelee...mutta turhaan! hyvää vappua vaan sillekki

    • katkerakokö

      mutta ei ihme! kuulostit vähän siltä mut pareen tuuri toisel kertaa ei kaik oo samalaisii..

    • palsta...

      kirjoitella tollasista kokemuksista täälä, mutta vikaa on kyllä ihmisessä joka elää sellasen kanssa joka kulkee muuhalla, kyl niissä on merkkinsä jo kauan jos ei aivan sokee ja kuuro ole. yleensä muutenkin "epäsosiaalisessa" asemassa olevia itsensä kadottaneita ja toivonsa menettäneitä kurjimuksia.

      tietenkin voi tulla täysiä pommejakin mut harvoin. Yleensä näitten elämästä ja käyttäytymisestä jo tietää et kaikki ei ole kohdallaan. jakelu vain yksi oire muiden joukossa.

    • se jos

      kyllä se kumppani lähtee muinakin päivinä jos on lähteäkseen, ei siinä tarvi vappu olla, eikä muukaan juhlapäivä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      140
      10506
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5393
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      40
      4070
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3612
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2664
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1906
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      359
      1582
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      98
      1567
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      73
      1428
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1386
    Aihe