♥
aamuaurinko
valaisee vihertyvää
luontoa kauniilla
säteillään
koivujen paljaita
oksia peittää jo
hennon vihreä huntu
narsissit
keikistelevät
lumoavan keltaisina
pulleille kimalaisille
Sinunkin silmäsi
ovat jo auenneet
uuteen päivään
ja tänäkin aamuna
kuiskaan korvaasi
maailman kauneimmat
sanat
rakastan Sinua
♥
keväisenä aamuna
10
252
Vastaukset
- *runo64*
..hellyys ja herkkyys
sanoissa tärkeimmissä
puhkeaa ja koskettaa
siinä se on maailman
suurin onni.
todella hyvä aamuruno sinulta!!!
mahtavan hyvä mestari padme!!!- padme_amidala
..onkohan nuo sanasi hiukan liian positiiviset aamun pikaisesta liukuhihnarunosta. Tänään on ollut aamusta lähtein hässäkkää, niin että nyt vasta pääsen vstaamaan.
Oikein paljon kiitoksia ja ihanaa wapunaattoa sinulle : )
- lindalinda1
sisältää runosi herkin kielin.
Vielä kauneimmat kuultavat sanat,
ja rakkausruno on valmis.- padme_amidala
..palautteesti ilahduttaa aina, kun ehdit kiireiden keskellä kommentoimaan. Niistä palautteista, mitkä eivät näin ylenpalttisesti kehuskele, olen mielissäni myös, kun ne kannustavat yrittämään paremmin.
Iloista vapunaattoa sinulle : )
- *MURUKULTA*
Keväänheräämisiä - oli ne sitten silmut tai simmut! :)
mutta niin ihqut katsoa niitten kauneutta,
ei voi kuin kuiskata... ;)
---------------------------------------------------
Ja sitten muita uutisia ja ennen kaikkea::)
¨¨ILOISTA VAPPUA PADMELLE!¨¨
http://www.youtube.com/watch?v=glf-djKD_ss&feature=related
...Ja yxi huoli vähemmän....:))
--------------------------------------------------- padme_amidala
..pitäisi köyttää jälkeläinen tuoliin kiinni, että saisi rauhallisen Wapputunnelman. Ilahduin kommentistasi, kiitos vain.
Mukavaa wapunaikaa sinulle : )
- Yölintu**
kuiskaus kaniissa heräävässä aamussa
on kauneinta musiikkia rakkaallesi**
ihana runo
rakatuneen naisen, hienoo,, mahtavaa, upeeta,,
iloista vappua rakas padme**- padme_amidala
..siivenkärkesi hipaisi jättäen kauniin jäljen.
Mukavaa Wappuista sinulle : )
- tuonpuoleinen (ei kirj.)
aurinko jaksaa aina paistaa
lehdet herää
kukat heräävät
eläväiset heräilevät
ihmisen tahto on vaistojen
käyttöä itsessään
kaikki välittävät itsestään, mukavaa..
:::- padme_amidala
..monet välittävät VAIN itsestään. Maailma olisi mukavampi paikka elää, jos otettaisiin huomioon toisiakin enemmän.
Kiitos kommentistasi ja mukavaa Wapunaikaa sinulle : )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242180Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352084Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2151829Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601509Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341407Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5621194Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501011Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse350945Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115945