Kämppä

kesäksi

Onko keltään jäämässä kämppää kesäksi tyhjilleen, esim opiskelija boxi, tarvisin kesän ajaksi asunnon hämeenlinnasta , kun tulen kesäduuniin hml;aan. varma vuokra, vaikka kerralla kokokesä.

3

408

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • harmi.

      kun juuri kesäksi sillä veneet käännetään juuri mutta siltojen alta voisi löytyä tilaa

    • toinen majoitusta kaipaava

      No harmi.

      Hämeenlinnassa ei ole, siis minkään oppilaitoksen, sivustoilla toriakaan, jossa voisi kysellä ja kaupata asuntoaan kesäksi vuokralle? Tarvitsin viikoksi kesäkuussa majoituksen Hämeenlinnata.

      [email protected]

      • Homelinna

        Ei tietääkseni ole tuollaista toria...

        Hämeenlinna on ehkä Suomen hankalin kaupunki (lol, varsinainen kaupunki) löytää lyhytaikaista sopuhintaista majoitusta. Täällä ei ole edes hostellia, joka on mielestäni todella surullista. Olisikohan jopa Suomen ainoa kaupunki jossa ei ole hostellia? Varmasti ainakin eniten asukkaita omaava sellainen.
        Ihan kiva paikka sijainniltaan ja muutenkin olisi monen nuoren reissaajan, jopa ulkomaalaisenkin, poiketa mutta minkäs teet kun ainoat mahdolliset majapaikat ovat törkeän hintaisia hotelleja.

        Kaukana keskustasta sijainnut leirintäaluekin lopetettiin ja teltankin kanssa on nyt sitten ihan turha tulla. Ei täällä ainakaan matkailuun haluta panostaa.

        Eli kun Hämeenlinnan kanta on että muukalaisia ei kaivata, paitsi jos niillä on rahaa niin tää on tätä...
        Jos vain viikoksi tarvitset majapaikkaa niin ehkä joku couchsurfers.comin tms ystävällinen ihminen voisi auttaa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      45
      2929
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2701
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      36
      2419
    4. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      32
      2014
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1918
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1529
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      105
      1225
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1193
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1050
    Aihe