Elian Patrik Samuli. Onko hyvä järjestys vai olisiko jokin muu järjestys parempi. Etunimeksi ollaan päätetty antaa Elian, mutta nuo muut vielä vähän hakusessa. Muitakin nimiä kuin Patrik ja Samuli saa ehdottaa
arvostelkaa
8
548
Vastaukset
- ehdottomasti
Jos Elian on kutsumanimi niin ehdottomasti se ensimmäiseksi. Suosittelisin keskimmäiseksi nimeksi jotain lyhyempää nimeä.
Elian Simo Patrik
Elian Samu Matias
Elian Juho Valtteri - Marienhof
nuo nimet ovat nyt aivan eri sarjaa. Samuli suomalainen muoto, muut ulkomaalaisia. Elian on myös mielestäni liian ulkomaalainen nimi suomalaiselle lapselle, eihän suomalaiselle lapselle anneta muitakaan espanjankielisiä nimiä Consuelo yms. Mieluummin nimi omasta kulttuurista. Oletan siis että ihan suomalainen lapsi on tässä kyseessä.
- toiset nimet....
Elian Patrik Kristian
Elian Onni Ilari
Elian Miro Matias
Elian Veeti Viljami
Elian Patrik Samuel ->parempi kuin Samuli - hyvä..
ihan noin. Samuli on hyvä vaikka jonkun mielestä nimet eivät sopisi yhteen. Sopivat mun mielestä! Makuasioita.. :)
- nimiksi...
Ehdotukseni:ELIAN PAAVO SAMULI.
ELIAN PAAVO SAMUEL.
ELIAN PYRY SAMULI. - muuta..
Vaikka Elian Leevi Samuel/Antero
Patrik ei minusta oikein soinnu Elianin kanssa. - kirj
joo olemme luopuneet Patrik nimestä, mutta nyt on probleema löytää toinen nimi. Elian ______ Samuli.
Mikä sointuisi? - kauheaa
Miksi panna lapsi kärsimään kaameasta nimihirviöstään koko ikä.
Onko esim: Eetu Samuli tai Santtu Eemeli paha.
Ihmettelen mikä ihmisiä vaivaa kun niiden täytyy yrittää kehitellä muksuilleen mahdollisimman vaikeita nimisalatteja jota tämän ihmisen sitten tarvii kantaa jatkuvana riesana mukanaan.
Jossain virastossakin kun lasin takaa kysytään nimi: "anteeksi mikä,,,siis anteeksi voisitko vielä toistaa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242203Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352112Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161835Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601516Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341415Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5641202Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501015Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse351952Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949