Destination Truth

Fenrir^

Elikkäs ohjelmassa Destination Truth nimensäkin mukaan etsitään totuutta ja totuutta etsitään mysteereistä joista on puhuttu esim. isojalka yms. Mutta niillä on kummituksistakin pari jaksoa jossa on kummitteleva saari ja thaimaassa kummitteleva kylä joissa ne käy tutkimassa. Ja muutenkin sarja on kinnostava koska siinä on niin paljon erinlaisia selvitettäviä asioita joita ne käyvät etsimässä. Esim. Isojalkaa, jättiläis anagonda, lentolisko, lepakko hirviö joka kiusaa nukkuvia ihmisiä, joku muu jätti mato(deth worm), jätti merikäärme naga, yms yms... Ja sarjaa voi katsoa youtubessa tai odottaa loppu syksyyn että se alkaa JIM:llä laitoin s-postia JIM:lle ja sain vastauksen että alkaa loppu syksystä ja heillä on kaksi kautta ohjelmaa. :)

3

442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • !!!..Kunnon kanava..!!!

      Ensin Piiriä Subilta, sitten Destination Truth... MIkä ihmeen lepakkohirviö...? Joku kummitusko se on kun kiusaa nukkuvia ihmisiä...?

      • Fenrir^

        Siis Destination Truth alkaa JIM:ltä ei subilta. Se turha piiri alkaa siellä.

        Joo siinä on kaksi erillaista lepaakko hirviötä. Toinen on noin metrin mittainen ja hyökkää ihmisten kimppuun heidän nukkuessaan kun ikkunoita pidetään auki ja muutenkin sitä on nähty kyseisen kaupungin yllä lentelemässä.

        Toinen tapaus oli simmoinen jossa myös hyökättiin ihmisten kimppuun mutta se imee myös verta ja kiusaa muuten ihmisiä.


      • On...
        Fenrir^ kirjoitti:

        Siis Destination Truth alkaa JIM:ltä ei subilta. Se turha piiri alkaa siellä.

        Joo siinä on kaksi erillaista lepaakko hirviötä. Toinen on noin metrin mittainen ja hyökkää ihmisten kimppuun heidän nukkuessaan kun ikkunoita pidetään auki ja muutenkin sitä on nähty kyseisen kaupungin yllä lentelemässä.

        Toinen tapaus oli simmoinen jossa myös hyökättiin ihmisten kimppuun mutta se imee myös verta ja kiusaa muuten ihmisiä.

        Tulihan joskus keskiverto muistaaksein sarja Friikkilinkit joka mikäli oikein muistan, sen jaksot oli tositapahtumiin ja siin oli jossain jaksossa aivan sairaan iso lintu joka jossain metsässä ja ihmisiä napannut!

        Oli mkiten oli, tää Lepakkojuttu on aika Spooky!!! ja viel verenimailija se yks hullu elukka!!! yhtä kun joku "Pimeän uhka"elokuvan örvelö mut lepakko, hyi helvetti!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2180
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      2084
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      1829
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1509
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1407
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      562
      1194
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      1011
    8. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      350
      945
    9. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      945
    Aihe