Juridisesti minulla olisi oikeus oleskella suvun mökillä, naapurit on ihan ok, mut vanhenpani rakensivat mökin veljelleni ensialkuun varoillaan, mut tunnen että en ole sinne tervetullut. Mulle ei käy viinan ja kaljan kanssa läträäminen, mihin tarkoitukseen mökki rekennettiin. Onneksi paskamainen isäni sairastui niin, ettei voi viinapäissään hukuttaa itseään sinne kuin veli teku tuulastaessa. Toisaalta se on vahinko. Mut mínkäs sille voit!
Joo, mökki on "perheellä"
9
1720
Vastaukset
- niin tulee
parempi fiilis.
- niin..
semmoisessa kaukalossa perseet vastakkain kauheessa rynkytyksessä kosteassa ja märässä.
Täytyy olla masokisti joka tuomoisesta nauttii ja lisäksi vähän rajoittunut.
Ei hienompaa ja monipuolisempaa vapaa-ajan viettoa ole kuin puuhastelu mökillä luonon keskellä. En sitten tarkoita näitä mökki slummi alueita, joissa kaikenlaisia kyhäelmiä on nurkat toisissaan kiinni ja joissa suurin osa käy viikonloput kaljoittelemassa, kuten jossain lapin alamäki rinteillä talvisin. Niistä pysyn kaukana. - ja vaarallista:
niin.. kirjoitti:
semmoisessa kaukalossa perseet vastakkain kauheessa rynkytyksessä kosteassa ja märässä.
Täytyy olla masokisti joka tuomoisesta nauttii ja lisäksi vähän rajoittunut.
Ei hienompaa ja monipuolisempaa vapaa-ajan viettoa ole kuin puuhastelu mökillä luonon keskellä. En sitten tarkoita näitä mökki slummi alueita, joissa kaikenlaisia kyhäelmiä on nurkat toisissaan kiinni ja joissa suurin osa käy viikonloput kaljoittelemassa, kuten jossain lapin alamäki rinteillä talvisin. Niistä pysyn kaukana.http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1526020
- ja vinkuu
ja vaarallista: kirjoitti:
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1526020
onnettomia provoja teinixeiltä. Mökkeily on mahtavaa!!!Ainakin O.M.A.S.S.A.
- läskipään mökiltä saa,
ja vinkuu kirjoitti:
onnettomia provoja teinixeiltä. Mökkeily on mahtavaa!!!Ainakin O.M.A.S.S.A.
jos pitkään harrastaa:-)
- vääränvärinen lammas
Itseasiassa olen ajatellut hankkiakin sellaisen. Sain tässä yli 40.000 perintöä, sillä jonkinlaisen saiskin. Siinä oliskin narsistirasisti-isälle nielemistä, kun sekin on sellaista haaveillut. Voisivat yrittää päästä jopa takaisin suosioon, mutta varmaan vahingossa kippaisin sen laidan yli. On muuten vittumainen jätkä oli selvinpäin tai kännissä. Toivosttavasti tämä ei mene tunnustuksen piikkiin. Sillä ei ole minun lähelle enää mitään asiaa, kun ei arvosta minua saati omaisuuttani.
- Olen mielisairas...
Toivon, että faijasi ja muut sukulaisesi kuolee ja jättää sinulle ison perinnön.
Sitten hautaat kaikki kusipäät pahvilaatikoissa venäjän rajan läheisyydessä sijaitsevalle hautuumaalle, ilman hautakiveä.- kaivaraani
...onko se tervettä. Poden suunnatonta huonoa omaatuntoa aika-ajoin tuntiessani katkeruutta ja kylvän mustaa huumoria toivottavasti turvallisessa seurassa. Jos tälläistä on ollut vuosikaudet ja ja peli pahenee koko ajan. Olen katsonut, että on parempi pysyä heistä erossa.
Perinnön turvin toivon pääseväni suvusta mahdollisimman kauaksi, kunpa löytäisi vielä mukavan paikan.
Hyvää jatkoa sinulle!
kai_vaan
- tai kaljaa
niin katkeruus hälvenee...
Ei arvosta omaisuuttani... oletpa hauska tyyppi.
Ota kunnon känni, niin helpottaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43693SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933599Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283340Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713312Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 311506
- 321461
- 891376
- 151323