c coupe

Tietäiskö joku mikä on c kadetin bensa ja lämpömittaris vikana kun kumpikin näyttää"liikaa"?eli bensa loppuu puolen tankin kohdalla mittarin mukaan ja lämmöt yli punaisen muka kokoajan,vaikka ei oireile mitenkään,esim.keittämällä.
2171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mittariston takana on jännitteen säädin,
se pudottaa jännitteen muistaakseni 12v --> 6v
Kyseinen säädin on noin tulitikkuaskin kokoinen ja siinä on kolme jalkaa.

Säätimen voi vaihtaa irrottamatta mittaristoa,
mutta onnistuu helpoiten irrottamalla mittaristo.

Olen melko varma, että sulla on toi säädin tullut tiensä päähän...

Äänestä
  • Joo tarkastin ekana sen,ja vaihoinkin,mut ei auttanut....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


opl kirjoitti:

Tietäiskö joku mikä on c kadetin bensa ja lämpömittaris vikana kun kumpikin näyttää"liikaa"?eli bensa loppuu puolen tankin kohdalla mittarin mukaan ja lämmöt yli punaisen muka kokoajan,vaikka ei oireile mitenkään,esim.keittämällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu