Musta möllykkä

2625
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kyllä tuottamaan pettymyksen DarkNinjaHiirelle siitä syystä että minä itse olen ollut mukana tutkimassa juuri tuota filmiä ja sen taustaa.
Asia oli nimittäin sillä tavalla että joku aika sitten hyvä ystäväni Tanskan SUFOI- yhdistyksestä laittoi Euroufo- järjestön listalle tiedustelun jos joku tiesi jotakin tuosta filmistä.
Ja nyt kävikin sillä tavalla että juuri minä itse olin törmännyt tuohon filmiin ja löytänyt siitä ainakin kolme eri versiota.
Ja tämä taas johti keskusteluun Euroufo- järjestössä tuosta filmistä ja muut jäsenetlaittoivat järjestön ranskalaiset edustajat asialle tutkimaan tuon filmin taustaa.
Ja tällöin ilmeni ettei kenelläkään ole minkäännäköistä tietoa siitä kuka sen on filmannut, koska ja missä ja/tai kuka on sen tuonut julkisuuteen.
Ja näin päästiin siihen että tuo filmi on pelkkä bluffi.
Ja nykyisin se on listattu Euroufon listoilla bluffina.
Valitan.

Äänestä

Mielenkiintoinen näkemys, ehkä ufot ovat tosiaan eräänlaisia "reikiä" tai portteja tässä ulottuvuudessa. Kyseinen filmi kai on kuitenkin ilmaispallo?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


DarkNinjaHiiri kirjoitti:

Ihan kuin reikä taivaassa.

http://www.metacafe.com/watch/yt-3HfLNe8HC08/low_altitude_ufo_sighting_in_south_of_france_clear_shot/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu