Ehdotuksia toiseksi nimeksi?
Mitä mieltä nimestä Jenna?
15
1015
Vastaukset
- Sara
Jenna on parempi kuin muut J-nimet kuten Janita, Jessika, Jasmin jne.
Ehdotuksia toiseksi nimeksi:
Jenna Kristiina
Jenna Julia
Jenna Maria
Jenna Pauliina
Jenna Annina
Jenna Annika - Haukka
Kärsinyt inflaation. Jenna-nimisiä tyttöjä mahtuu kolmetoista tusinaan.
- tir
en tykkää yhtään.
- Hansu
silti nätti!!! Jennalle toiseksi nimeksi Josefiina!!
- tuuli
josefiina on hyvä!
Adalmiina, Amanda, Emilia, Helena, Jasmin-Juulia
Johanna...
itse harkitsin joskus Jannaa etu nimex mut oli aikas suosittu niinku Jennakin on. mut ihan mukavaia nimiä molemmat. isäntä päätti kun ite en osanut valita tytöstä tuli Julia. - siru
tuuli kirjoitti:
josefiina on hyvä!
Adalmiina, Amanda, Emilia, Helena, Jasmin-Juulia
Johanna...
itse harkitsin joskus Jannaa etu nimex mut oli aikas suosittu niinku Jennakin on. mut ihan mukavaia nimiä molemmat. isäntä päätti kun ite en osanut valita tytöstä tuli Julia.Eikös ne lasten nimet yleensä valita yhdessä, eikä niin että toinen valitsee ja toinen hyväksyy?
- jenna
mä ainaki pidän omasta nimestäni, oon jenna pauliina...
mutta. kun se on tullu niin yleisex. mut mikä nimi ei tulis ku se on hyväx todettu =) (ei itsekehua...) ite olin kai niitä ensimmäisiä jennoja.
mut, jos nimi tuntuu hyvältä, ni siitä vaa! - Winky
Mutta tosiaan aika yleinen.Itsekkin suunnittelin sitä jos olis tullut tyttö.Poika tuli. Nyt antaisin tytölle nimen Janna Emilia.
- inna
Emilia = paskapaperi.
- J on hyvä
on todella kaunis nimi. Tosin todella yleinenkin. Olisin muutama vuosi sitten voinut omallekin laittaa. Nyt yleisyys mietityttää. Toiseksi nimeksi esim. Maria, Sofia, Janika, Erika.
- Satunni
Vilpitön mielipiteeni on, ettei tyttölapselle voi juuri kamalampaa nimeä antaa. Nimen asema pitkään ykkössuosikkina tekee siitä vieläkin kamalamman.
- Anonyymi
Urpo
- Anonyymi
Idiootti
- Anonyymi
Jenna, Janna, Sanna, Hanna, Henna, Senja, Oona....ne kaikista kamalimmat, tylsimmät ja onnettomimmat nimet ikinä.
- Anonyymi
Ei, vaan SINÄ olet se kaikkein kamalin, tylsin, yksinkertaisin ja onnettomin ikinä, kun et osaa nähdä asiaa kuin noin ahtaasta ja rajoittuneesta näkökulmasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827086Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163457Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370