Todistus?

........

Kuuluisikohan minun saada joku välitodistus nyt kun vein (täpärästi) viikkoa ennen vappua viimeiset enkun kurssin tehtävät opettajalle. Nyt pitäisi olla kaikki 75 kurssia suoritettuina, mutta haluaisin vielä varmistautua asiasta. Kaverini oli n. viikkoa aikaisemmin vienyt saman kurssin tehtävät ja oli muutaman päivän päästä siitä saanut välitodistuksen.
Nyt kummittelee mielessä, että kurssissa onkin jotain häikkää kun todistus ei ole ainakaan vielä tullut postissa. Kävin kyllä kysymässäkin jo opelta, että onhan kurssi varmasti nyt suoritettu ja hän vakuutti, että olen palauttanut kaikki tehtävät.

Mitä jos opettaja mokaisi jotenkin ja unohtaisi ilmoittaa numeron kansliaan ja YTL:lle menisikin tieto, että en ole mukamas suorittanut kaikkia kursseja? Huh, kaikenlaista pyörii mielessä. Pitänee maanantaina vielä varmistaa asia koululta, että saan mielenrauhan.

2

2421

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tällaisista

      suorituksista koulu mitään välitodistuksia kirjoittele, johan siinä menisi kaikki aika huolettomien oppilaiden paapomiseen. Jos jakso on sopivasti loppunut, niin silloin todistuksen on voinut saadakin.

      Mutta jos haluat varmistaa asian, niin mene kouluun ja tiedustelu kuinka asia on.

    • Anonyymi

      saako lukiosta välitodistuksen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      126
      1486
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      142
      1304
    3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      109
      784
    4. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      118
      750
    5. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      55
      653
    6. 47
      618
    7. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      36
      568
    8. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      539
    9. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      6
      505
    10. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      279
      485
    Aihe