Todistus?

........

Kuuluisikohan minun saada joku välitodistus nyt kun vein (täpärästi) viikkoa ennen vappua viimeiset enkun kurssin tehtävät opettajalle. Nyt pitäisi olla kaikki 75 kurssia suoritettuina, mutta haluaisin vielä varmistautua asiasta. Kaverini oli n. viikkoa aikaisemmin vienyt saman kurssin tehtävät ja oli muutaman päivän päästä siitä saanut välitodistuksen.
Nyt kummittelee mielessä, että kurssissa onkin jotain häikkää kun todistus ei ole ainakaan vielä tullut postissa. Kävin kyllä kysymässäkin jo opelta, että onhan kurssi varmasti nyt suoritettu ja hän vakuutti, että olen palauttanut kaikki tehtävät.

Mitä jos opettaja mokaisi jotenkin ja unohtaisi ilmoittaa numeron kansliaan ja YTL:lle menisikin tieto, että en ole mukamas suorittanut kaikkia kursseja? Huh, kaikenlaista pyörii mielessä. Pitänee maanantaina vielä varmistaa asia koululta, että saan mielenrauhan.

2

2393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tällaisista

      suorituksista koulu mitään välitodistuksia kirjoittele, johan siinä menisi kaikki aika huolettomien oppilaiden paapomiseen. Jos jakso on sopivasti loppunut, niin silloin todistuksen on voinut saadakin.

      Mutta jos haluat varmistaa asian, niin mene kouluun ja tiedustelu kuinka asia on.

    • Anonyymi

      saako lukiosta välitodistuksen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      136
      2352
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      69
      2280
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      64
      1949
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      74
      1644
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      99
      1494
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      99
      1476
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      119
      1381
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      32
      1234
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1181
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      79
      1113
    Aihe