Mitä laukauksia?

Hyppäsin äsken kattoon, kun kuulin 2 laukausta. Vai onko vappumarkkinoilla ollut myynnissä noin kovaäänisiä papatteja?
21102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ne oli vaan sieltä sarjatulen joukosta erottuvia yksittäisiä laukauksia, niitä tähdättyjä sellaisia. Kyllä sinä totut pikkuhiljaataustameluun. Joko imaamipapin rukoushuuto on tuttu ?

Äänestä

Jotain vappu paukkuja jotku pennut paukutteli. Aika usein kuullaan kun tuolla Haikon kartanolla on juhlat, niin ne ampuu raketteja vaikka keskellä kesää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kamppulassa kirjoitti:

Hyppäsin äsken kattoon, kun kuulin 2 laukausta. Vai onko vappumarkkinoilla ollut myynnissä noin kovaäänisiä papatteja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu