Kysely

Pitäis ostaa digikamera 3*optisella zoomilla.
Mitäs tästä kamerasta kannattaa maksaa?
Onkos tää niin paska kamera mitä sitä on haukuttu?
Mikä on halvin paikka ostaa kamera?
Oisko joku muu digikamera yhtä halpa 3*optisella zoomilla?
2212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

HP photosmart 735

Äänestä

Kyseinen kamera on halvimpia kolmen megapikselin kameroita - hinta näyttää olevan n. 250:n euron tienoilla netin kautta tilattuna. Ehkä siitä sen verran kannattaa maksaa. Perusnäppäilyyn varmaan ihan riittävä. Jos tilaat netistä kannattaa selvittää etukäteen, tuleeko mukana suomenkielinen käyttöohje.
Muita halpoja kolmen megapikselin kameroita on esim. Olympus Camedia C-350 ja Samsung Digimax 350 - ovat pärjänneet testeissä paremmin. Jos sijoitat reilun satasen lisää, saat jo huomattavasti laadukkaamman kameran - esim. Canon A70 on ollut jokaisessa testissä paras.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toni80 kirjoitti:

Pitäis ostaa digikamera 3*optisella zoomilla.
Mitäs tästä kamerasta kannattaa maksaa?
Onkos tää niin paska kamera mitä sitä on haukuttu?
Mikä on halvin paikka ostaa kamera?
Oisko joku muu digikamera yhtä halpa 3*optisella zoomilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu