Maagi nopeasti kovaan sarjaan

Noniin BGn tietäjät, miten saisi mahdollisimman parhaan alun maagilla. Eli miten sen tasoa saisi nopeasti nostettua, kun se tuntuu niin pitkältä puuhalta. Maagi on nimittäin aika käkkärä hahmo alku tasoilla.
5377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos sulla on Tob niin voitt ainakin tehä näin--->

sä teet magin ToB:ssä ja sit kuin ukko on valmis niin hän on joku hymm en muista level...mutt korkeampi kuin SoA.ssa.
Ja sit importoit hänet vaan SoA:lle ja vola, korkea maagi jo alusta asti (=

Ja periaatessa tää ei oo hujamista.
Ite huomasin tota kikkaa liian myöhään, mull ol ollut SoA jo liian kauan ja pelanut liian pitkälle

Mutt jos sull eii oo ToB niin voithan sä käyttä shadowkeeper mutt mun mielest se on hujamista ja ei niin kiva...

sitt hymm... ei vaan kuin tekemään kaiki "hellpot" tehtävät ekaks ja sitä myöten tulla paremaks...

aaa.. vosithan sä pelata yksiin niin pitkälle kuin pääset ja taas uudestaan (saat kaikki EXP:a itellesi) mutt se voi olla aika tuskalista

Paras ja hauskin on pelata ja katsoa kuin hiljattaen see EXP:a nousse ja maagi tule paremaksi

Mä oon aina pellanut Maagilla ja hyvin niilä pärjäää kaikkialla (jos apu joukkoe on mukana) huijlaaa vähän välillä ja sit jatkaa niin ky se siitä

Äänestä

No haukotus!! Jos magella pelaaminen ei maistu, valitse toinen classi!

Äänestä

heti ku voit summonoida jotai demoneja ni ala tappamaan niitä ite, hyvää kokemusta ja kun on protection from evil ni ne ei ees käy kimppuun

Äänestä

No ainakin BG2:ssa toimii hyvin sellainen että heität kaikki ryhmän jäsenet aina syrjään kun opiskelet taikoja niin saat kaiken expan pidettyä itselläsi =). Pelkkiä scrolleja lukemalla saa mukavasti leveleitä.

Äänestä

eli juuri niinkuin neuvottu tee hahmo tobissa ja importtaa shadows of amniin. mikäli käytät shadow keeper- modia sinulta jää levelinnousun väliset bonukset SAAMATTA. maagin vahvuus tulee nimenomaan myöhemmillä leveleillä esille. yks erittäin hyvä vaihtoehto on fighter/mage. mikäli tekee tobissa on alku sen kanssa helppoa ja kehittyy maksimissa 20mage/24fighter leveleille eli on tuomionpäivän kone.

oma hahmoni:
TOBissa two weapon style.
toiseen käteen Flail of Ages 5
ja toiseen Equalizer

tulee paljon damagea ja kummassakin on hurjat bonukset hahmolle.

itellää fighter/mage

armor classi -4 vaik kaks asetta
eikä haarniskaa eli pystyy taikomaan kokoajan
mutta noiden aseiden kannsa pärjää lähitaistelussa kenelle tahansa.

uskomattoman tehokas kun on täysil leveleillä. 20mage/24 fighter. eli kesken miekkailun pystyy sekunnis heittämään 5magic missileä ja samantien jatkamaan miekkailua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kutski kirjoitti:

Noniin BGn tietäjät, miten saisi mahdollisimman parhaan alun maagilla. Eli miten sen tasoa saisi nopeasti nostettua, kun se tuntuu niin pitkältä puuhalta. Maagi on nimittäin aika käkkärä hahmo alku tasoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu