Ihana nimi

Mulle on jäänyt nimi Anselina (tai kahdella iillä) mieleen...
musta se on kiva.
3311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itse en ole koskaan kuullutkaan. Varmaankin Anselmin tyttö-versio. Niin, tai sitten muunnos Angelikasta.

Äänestä

tosi ihana nimi, sekä yhdellä että kahdella iillä kirjoitetuna.

Äänestä

niin, eikös se kuuluisin Anselina lähtenyt Viljon mukaan ja jätti Viktorin nakkikioskille...? Vaikka taitaa kysyjä olla niin nuori ettei tiedä koko tätä surullista tarinaa.
Vakavasti puhuen, ihan kiva väännös Angelinasta, ja suomeksi kahdella iillä, kiitos.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Merituuli kirjoitti:

Mulle on jäänyt nimi Anselina (tai kahdella iillä) mieleen...
musta se on kiva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu