Sellasta rupesin kyselemään kun olen lähdössä moikkaamaan kaveria jenkkeihin,ja pitäisi pullo salmaria viedä tullessa..Olen 20,joten onko ongelma?
alkoholin vienti?
1987
2366
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Alkoholin nauttimiseen ja hallussapitoon Yhdysvaltojen osavaltioissa ikäraja on 21 v., joten et vio viedä salmaria mukanasi. Vie turkinpippureita, kaverisi voi murskata ne ja liottaa pieneen määrään kiehuvaa vettä ja sekoittaa sitten vodkaan.
Salmiakkikossun viennistä keskustelua toisestsa ketjusta http://keskustelu.suomi24.fi/matkailu_show.fcgi?category=104&conference=4500000000000937&posting=22000000034764778
Hi! Laita turkinpippurit perille päästyäsi votkapulloon, pullo astianpesukoneeseen muiden astioiden sekaan ja avot, juoma on valmista kun ohjelma on käynyt! Muista jättää laajenemisvara:D.