isäpuolet perseestä?

ärsyyntynyt.........

Mun isäpuoli on ihan hirvee..(!!) Se on epäkohtelias, välttelee ja mulkkaa aina kun on mahdollista. Ja sitten kun äiti on lähellä, se esittää jotain ihan muuta. Oon yrittäny sanoo äitille siitä, mut se ei usko. Onko muilla tälläistä? Auttakaa!!

6

1348

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nuori mies

      Minun isäpuoleni oli melkein pahinta mitä voi kuvitella! Hirveä on liian kesy sana kuvailemaan sitä perkelettä. Aina oli etsimässä minusta vikoja minusta ja siitä mitä tein. Joka ikisestä virheestä, jonka tein seurasi mollaamista, tukistamista ja läpsimistä. Uhkasi aina väkivallalla, jos pistin vastaan. Rankaisemisessa ei ollut edes mitään logiikkaa, vaan se oli täysin mielivaltaista. Joskus haukkumiseen riitti pelkkä läsnäolo tai jos edes katsoin päin. Tämä mielipuoli rajoitti elämääni kymmenen vuotta, ja siinä ajassa minulta meni itsetunto, mielenterveys, ja sosiaalinen elämäni kärsi. Kaverit alkoivat vältellä ja lopulta olin ihan yksin. Kotona tapahtuneista asioista ei saanut puhua kodin ulkopuolella, eikä meille enää kukaan halunnut tulla.
      Äitini olisi lempannut tuon paskiaisen, mutta ei uskaltanut tehdä sitä ajoissa. Nykyään minun ei tarvitse enää kärsiä, mutta minulla on muita ongelmia: olen masentunut, kärsin sos. tilanteiden pelosta, eikä minulla ole ystäviä. Paska juttu, mutta minkäs teet! Pahinta kaikessa on, ettei isäpuoli edes tajua tehneensä mitään väärää, vaan luulee itse olevansa aina oikeassa!

    • ....

      Mun isäpuolessa ei ole mitään vikaa! Päinvastoin =D=D Mukava ja rento... Jos mutsi ei anna jtn asiaa periks niin eiköhän isukkipuoli tuu ja pelasta tilanteen

    • vihaaja

      Mun isäpuoli aina kiusaa minua ja väntää mun puheista aina jotakin mua vastaan. mä vihaan sitä! ja äiti on koko ajan sen kaa ja mä jään yksin. Sitten se esittää aina jotain muuta kun äiti on lähellä ja kun ollaaan kahestaan se ei tee mitään makaa vaaan sohvalla. sitten kun ostetaan karkkii se ei anna mulle yhtään sanoo vaan "ei sun pitäs tätä karkkii syödä oot muutenkin lihava" vaikka oon vaan 49 kiloo oon 13v. mulla on just sama asia. sori ei oo mitään apu keinoo kun itelläkin on sama juttu.

      • Anonyymi

        Sama


    • timojutila

      Mun isä puoli on ihan vitun perseestä koko ajan etsii musta jokasen vian ja valittaa joka helvetin asiasta toivoisin et lähtis helevettiin ja mahdollisimman äkkiä tulee sanomaan mee nukkumaan kymmeneltä sanon joo mitä sä oikein tulkutat siinä vittu mikä mulkku

    • Anonyymi

      Minulla taas isäpuoli oli ainoa henkilö joka minut kasvatti ja minusta välitti. Omat vanhemmat oli suolesta ja harmittaa hänen puolestaan, että joutui osaksi meidän perhe helvettiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      22
      5111
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      4563
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      102
      1324
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1320
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      923
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      855
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      803
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      779
    Aihe