Vitsi, että on sikamakee pyörä. Voisin ostaa ensi kesäksi, mutta ei ole paljoa kokemusta moottoripyöristä viime aikoina. Alkaa ikää olla niin paljon, että jos siirtyisi kerralla isompiin, kun ei tarvitse enää säästellä.
Minkälainen pyörä on ajaa yli 320 kg custom? En ajatellut rässiä koko tehon edestä, mutta pelottaa tuo paino, kun viimeksi ollut pyörän selässä n. 15v. sitten ja silloinkin 750cc ja paino oli varmaan puolet tuosta.
Varmaan ajo-ominaisuudet kehittyneet paljon, mutta onko mitään erityspiirteitä noin isoon pyörään? Pystyykö sitä edes käsittelemään? Honda 1800 painaa saman verran, joten onko kokemuksia?
Triumph Rocket III 2,3l
10
2248
Vastaukset
- Heh
siinähän on auton moottori :)
- viisas
Miten niin auton moottori?
- Heh
viisas kirjoitti:
Miten niin auton moottori?
Naurettavan näköistä pistää auton rivimoottori prätkään. Ihan yhtä pellen näköistä kun laittais maamoottorin (vaikka HD:sta) autoon. Olis tyylikäs konehuone :)
- Hah
Heh kirjoitti:
Naurettavan näköistä pistää auton rivimoottori prätkään. Ihan yhtä pellen näköistä kun laittais maamoottorin (vaikka HD:sta) autoon. Olis tyylikäs konehuone :)
Moottoripyöräänhän tuo kone on tehty. Ja onhan noita ollut aiemminkin: Inkkari ja Excelsior-Henderson ainakin.
- hehheh
Heh kirjoitti:
Naurettavan näköistä pistää auton rivimoottori prätkään. Ihan yhtä pellen näköistä kun laittais maamoottorin (vaikka HD:sta) autoon. Olis tyylikäs konehuone :)
Ei hemmetti jos joku laittaisikin HD:n myllyn koslaan. Semmoinen kun ohi kulkisi, niin kyllä kaivasin vaikut korvista ja menisin nukkumaan kunnon yöunet :D
- hah
Hah kirjoitti:
Moottoripyöräänhän tuo kone on tehty. Ja onhan noita ollut aiemminkin: Inkkari ja Excelsior-Henderson ainakin.
se on silti. tietty, jos ei oo mitään tyylitajua, niin ei voi mitään..
- lasse
Ei muuten vääntö lopu ihan heti kesken (200Nm). Meikäläisen japsimopossa on 65 ja elegantissa ranskalaisautossani 165. Ulkomuodoissa on sopivasti sekoitusta muskeli- ja custompyörästä.
Ehkä poikittainen rivikone olisi kuitenkin kauniimpi. Lihasvoimin on varmasti painava käsitellä, mutta tuskin ajossa kovinkaan raskas.- iso
Nothing beats cubes...
- pysyttele erossa
Pysyttele erossa tuollaisista.
Liian painava ja liian tehokas.
Kalkkeutunut ja jäykkä liha ja tuo paino ja teho ei ole hyvä yhdistelmä.
--- tämänhän saamme lukea tilastoista...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1269392
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485383Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p343893Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1313585Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352644Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591572Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981557Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731418Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376