ruotsin risteily

edellisestä kerrasta vierähtänyt jo vuosia joten kysyisin matkatavaroista seuraavaa. Onko jotain rajoituksia ja viedäänkö laukku itse hyttiin. Jos laiva on perillä muutaman tunnin, niin onkohan paluumatkalla sama laiva ja saako tavarat odottaa hytissä vai viedäänkö jonnekin säiltykseen.
2999
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kyllä laukut viedään itse hyttiin.
tukholmassa laivan ollessa, sinulla on koko aika sama hytti käytössäsi, eikä sitä vaihdeta paluumatkalle.
tavarat saavat luonnollisesti olla hytissä koko aika.

Äänestä
  • Tarkoitus lähteä risteilemään kesällä -kummalla linjalla Silje vai Viking on enemmän menoa nykyisin, kun edellisestä risteilystä on vierähtänyt jo vuosia - ja alamme olla keski-ikäsiä, mutta meno jalka vipottaa yhdessä :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nina.. kirjoitti:

edellisestä kerrasta vierähtänyt jo vuosia joten kysyisin matkatavaroista seuraavaa. Onko jotain rajoituksia ja viedäänkö laukku itse hyttiin. Jos laiva on perillä muutaman tunnin, niin onkohan paluumatkalla sama laiva ja saako tavarat odottaa hytissä vai viedäänkö jonnekin säiltykseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu