A-kortti

Paljonko maksaa ja mistä kannattaa hommata?
Mul on jo B ja C, joten teoriia ei vissiin kauheesti oo.
2303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Maksaa 400 euron molemmin puolin kaupungista riippuen. Turussa sen saa tasan 400€:lla. Kannattaa soittaa paikkakunnan autokoulut läpi, sillä kaikissa autokouluissa ei ole "isoa pyörää", joten ison A:n ajaminen ei ole mahdollista paitsi jos saat inssiajoon jostain pyörän lainaksi. Teoriaa on kahtena iltana pari tuntia ja 6 ajotuntia jotka ajetaan 3 osassa. Siihen inssi päälle. Mikäli tänä syksynä vielä meinaat niin kannattanee hetimiten aloittaa.

Äänestä
  • Thänx vastauksesta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Män kirjoitti:

Paljonko maksaa ja mistä kannattaa hommata?
Mul on jo B ja C, joten teoriia ei vissiin kauheesti oo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu