Saa nähdä miten tämä pokemon/digimon sukupolvi suhtautuu minun lapsuuden sankariin He-Man. Huomenna alkaa mtv3 pyörimään. Tuleekohan suosituksi sarjaksi.
He-Man
6
530
Vastaukset
- Arwyn
Alkaako he-man tuleen taas telkkarist???!!!
vähän siistii!!!
mä ainakin aion kattoo joka jakson!
se on kyl pal parempi kun joku pokemon. - harakka
En muistanut että se alkaa jo tänään, niin jäipä katsomatta (harvoin sitä on vapaapäivänä hereillä tuohon aikaan...). Onko kyseessä se vanha piirretty, vai viime vuonna tehty uusi versio?
- Laichi
Uudempi versio He-manista tulee. Ois ollu mukava nähdä niitä vanhempia (verestää lapsuuden muistoja).
- harakka
Laichi kirjoitti:
Uudempi versio He-manista tulee. Ois ollu mukava nähdä niitä vanhempia (verestää lapsuuden muistoja).
Kiitos... Mäkin sitä joskus lapsena kattelin, vaikka eipä siitä kauheasti ole jäänyt mieleen. No, ehkä tuota uuttakin voisi vilkaista joskus, jos jaksaisi vaan herätä aikaisin (tai ajastaa sen).
Tuota 80-luvun sarjaa on kai brittilässä tulossa pian DVD:lle, mutta en nyt kuitenkaan ole niin kiinnostunut että ostaisin. - Laichi
harakka kirjoitti:
Kiitos... Mäkin sitä joskus lapsena kattelin, vaikka eipä siitä kauheasti ole jäänyt mieleen. No, ehkä tuota uuttakin voisi vilkaista joskus, jos jaksaisi vaan herätä aikaisin (tai ajastaa sen).
Tuota 80-luvun sarjaa on kai brittilässä tulossa pian DVD:lle, mutta en nyt kuitenkaan ole niin kiinnostunut että ostaisin.Ei nyt itseäkään kiinnosta niin paljon että ostaisin DVD:llä 80-luvun He-mania. Nauhalla on joitain osia vanhoista He-maneista, joten voin niitä halutessani katsoa.
- juke
Laichi kirjoitti:
Ei nyt itseäkään kiinnosta niin paljon että ostaisin DVD:llä 80-luvun He-mania. Nauhalla on joitain osia vanhoista He-maneista, joten voin niitä halutessani katsoa.
Muuten Laichi; onko sulla nauhoitettuja jaksoja vai myyntikasetti-jaksoja?
Koska minua kiinnostaisi jäljittää niitä vanhoja MTV3:lla esitetettyjä jaksoja, mikäli löytyy jotain mitä mulla ei jo ole.
Niin ja pistänpä pari linkkiä, jos jotakuta kiinnostaa käydä katsomassa.
http://www.kolumbus.fi/perhe.issakainen/eternia.html
ja Keskustelufoorumi:
http://harmaakallo.proboards15.com
-J
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h42726Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062541Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42239Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321443
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141433- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201053Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938