Perustuksen

Pitääkö poistaa kovettuneet nyrkin kokoiset betoniroiskeet ennen harkkorakenteisen sokkelin sisätäyttöä, vai saako jättää ne 60 cm paksun sorakerroksen alle (kuitenkin anturatason yläpuolelle)?
2639
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä saa. Ei niistä siellä hiekan alla haitaksi asti ole.

Äänestä

siis sisätäyttöä 60 cm? miksi ihmeessä niin paljon?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sisätäyttö kirjoitti:

Pitääkö poistaa kovettuneet nyrkin kokoiset betoniroiskeet ennen harkkorakenteisen sokkelin sisätäyttöä, vai saako jättää ne 60 cm paksun sorakerroksen alle (kuitenkin anturatason yläpuolelle)?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu