on salainen ihastus saanut sekasin. yritän häätää häntä päästä pois muttei auta, pahenee vaan :(
onko muita
jonka pään
243310
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
myös, mutta minä en haluais unohtaa häntä.. Hän on niin ihana. Pelkoa on vain, tunteeko hän mitään minua kohtaan...
tosi harmittavaa.
sama minulla.mitä te muut muistatte edellisestä tapaamisestanne ihastuksenne kanssa? minä tunsin intensiivisen katseen hänen taholtaan johon en koskaan voinut vastata. tilanne ympärillä oli sellainen.
kiinnostukseni kohdetta mutta harmikseni sain myöhemmin kuulla ystävältäni että tämä kyseinen ihanuus seurustelee :-/. Noh, joka tapauksessa hän piristi päivääni =)!
melkein kaiken, mutta ensimmäisestä tapaamisesta mieleeni jäivät vain silmät joista ei päässyt irti..suurin osa "asiasta/puheesta" meni ohi=). Olenkin yrittänyt tarkkailla itseäni ja muita joiden kanssa puhun..tuoijotanko koko puheen ajan silmiin..en kyllä se tapahtuu vain hänen kanssaan..kiusallista..
Muistan erään joka ennen ilahtui minut nähdessään, mutta nykyisin vain_______.
sama juttu.. Hankalinta se ku huomaa, et ihastuminen vaan voimistuu päivä päivältä..:/ Miks mun pitää aina mennä ihastuun väärään ihmiseen?!?
tosin annoin jo periksi enkä yritä häätää häntä ajatuksistani..ei jaksa ku se ei onnistu..ja toisaalta mitä se haittaa kyllä se siitä haalistuu ajan kanssa tai sitten tulee uusi vastaan;)
Hänen kanssaan pidemmälle ; )
mahdollista katsos kun toinen on hetero.
Mutta juu, kyllä on pää menossa sekaisin ja pahasti. Ja toisen kerran saman tyttösen kanssa, välissä muutama vuosi ja nyt hän sitten palasi elämääni odottamatta. Kun tavattiin jokunen päivä sitten, ei hymy kadonnut kasvoiltani sitten millään koko iltana. Ja silti en tiedä missä mennään... On hän kyllä mukavaa seuraa ja silmäniloakin riittää :)
vähitellen oppia olemaan aika leppoisasti "salaisen ihastukseni" kanssa. Vielä se kuitenkin tuntuu valtaavan liian paljon tilaa päänsisäisessä toiminnassani, mutta onneksi jo realismikin alkaa valtaamaan hetkittäin alaa. Tiedän, että ihastukseni on mielikuvitusta ja etten tule koskaan saamaan tätä naista (jännää siinä kuitenkin on se, että noin periaatteessa se voisi olla mahdollista... Ehkä juuri siksi ajatus onkin kutkuttanut mieltäni jo suht. pitkään). Tyydyn jumaloimaan häntä mielikuvituksissani ja pakko myöntää, että se on hänen häviönsä. Olen nimittäinen näin mielikuvitusrakastajana todella antaumiksellinen ja hellä ;) Veikkaan kyllä, että niin upealla naisella monia oikeita ja mielikuvitusrakastajaehdokkaita.
mitäs jos tekisit kaiken - mitä mielikuvitusrakastajana haaveilet - antaumuksella jollekin ihanalle naiselle ihan oikeasti ja tekisit jonkun naisen onnelliseksi...
Mutta mistä nainen, siinäpä kysymys? :D
sama tilanne täälläkin. Olen täysin ihastunut hänen, mutta hän seurustelee MIEHEN kanssa. :(
enkä tiedä, onko mitään enää tehtävissä.... Hän on ihan eri sosiaaliluokkaa kuin minä, ei taida huolia tällaistä. Tapaan häntä harvoin. Ehkä pitäisi vältellä kokonaan, että tämä menisi ohi kivuttomasti.
ettet vaan yritä päästä eroon??
merkitystä, mutta pelkään, että hänelle on. Useat ihmisethän näyttävät haluavan samanlaista kumppania, ainakin tällä palstalla olen saanut sen käsityksen. Varsinkin ikävää, kun minä olen se köyhempi.
yleistää.kannattaa ehkä ottaa selvää mitä mieltä hän on.ei minulle ainakaan sosiaaliluokalla ole merkitystä. työ kun työ..
vai luuletko että onni on rahasta kiinni.Raha on vain materiaa.Ei sillä rakkautta saa.Mulle ei ainakaan merkkaa mitää onko toisella rahaa vai ei.Kunhan yhdessä on hyvä olla ja rakkautta riittää.
koulutettu, menestyvä heteronainen pariutuu jonkun nuoremman raksalla työskentelevän kulkurin kanssa? Tapaus on hieman tämän kaltainen... Meneekö nämä jutut lesboilla eri tavoin? Olisi kiva tietää.
joskus vuonna 5, kun luin City lehden galluppia yliopisto-opiskelijoiden suhteista. Harva vastanneista oli hämmentänyt yhdenkään oman alansa tyypin kanssa, tai edes saman yliopiston immeisen. Enemmän he hakivat kumppaneita ihan jostain toisaalta.
Tälläisessä mainitsemassasi tapauksessa, varmaankin pääasiallisen syy, miksei koulutettu ja hyvin menestyvä nainen mene yhteen raksapojan kanssa (mitä nyt hetken lemmenhuuman takia), johtuu varmaan siitä, ettei yhteisiä asioita välttämättä löydy, harrastukset, kiinnostuksen kohteet (ei lähde opperaan ei) saattavat erota liikaa, ei pelkästään se, ettei toisella ole tarpeeksi hyväpalkkaista työtä ole se erottava tekijä.
Varsinkaan silloin, jos toinen on ns.self-made woman ja omalla työllään ansainnut, on sokeampi tälläisille sosiaaliluokituksille. Ne henkilöt, jotka ovat perintörikkaita, saattavat toki karsastaa joko tietoisesti tai tiedostamatta ns.alemmassa sosiaaliluokassa olevia, vaikka varsinkin naisten kesken saattaisi yhteiset kiinnostukset ja elämän arvot ollakin olemassa.
totuutta minusta ja mitä hänestä ajattelen.
Ja ajattelen pelkkää hyvää kaunista ja ihanaa,vaikka hän luulee
päinvastaista. Itse olen syyllinen hänen luuloonsa,myönnän,ja nyt kaduttaa.
Miten ihminen voikaan käyttäytyä juuri päinvastoin kuin haluaisi,antaa itsestään kuvan että inhoaa ja vihaa,vaikka rakastaa!!
Siinä hän olisi käsieni ulottuvilla joka päivä,sen kun koskettaisin,sen kun sanoisin kauniita asioita ja saattaisin hänet hämilleen.
Haluaisin hengittää hänen läheisyyttään ja näyttää hänelle mikä minussa on kaunista ja ihanaa..se on syvällä,mutta se on.