tamk

kellään kokemusta kyseistä linjasta.ajattelin vaan,että miten mahdan pärjätä siellä amis pohjalla(sähkö ala).pääsykokeeseenkiin menin lähinnä vitsinä,en edes ajatellut pääseväni sinne...oikeastaan piti mennä automaatiota lukemaan,mutta pistimpä vaan ton ykkös vaihtoehdoksi.hakijoita tuntuu riittävän.riittäkö valmistuneille töitä?
2472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on paperi-insseille töitä jos isukki on hyvässä asemassa jossain alan yrityksessä. Vaihtoehtona on häipyminen keskisempään eurooppaan, aasiaan tai amerikkaan... Tietääkseni TAMKissa on englanninkielinen suuntautumisvaihtoehto.

Äänestä
  • Paperi-insinööristä puhuttaessa tulee helposti mieleen vain suurten metsäyhtiöiden tarjoamat työpaikat, mutta tulee muistaa, että paikkoja on myös muualla metsäklusteri sektorilla. Myöskään yksittäisiä insinööritoimistoja ei tule unohtaa. Myös se fakta, että tänä vuonna aloitettu opiskelu tarkoittaa valmistumista vuonna 2007 ja aivan uutta työllisyystilannetta, on hyvä muistaa. Suurten ikäluokkien siirtyminen työelämästä eläkkeelle koskee yhtä hyvin myös metsäteollisuutta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paperitekniikka kirjoitti:

kellään kokemusta kyseistä linjasta.ajattelin vaan,että miten mahdan pärjätä siellä amis pohjalla(sähkö ala).pääsykokeeseenkiin menin lähinnä vitsinä,en edes ajatellut pääseväni sinne...oikeastaan piti mennä automaatiota lukemaan,mutta pistimpä vaan ton ykkös vaihtoehdoksi.hakijoita tuntuu riittävän.riittäkö valmistuneille töitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu